A rrezikon shkrirjen pas 25 prillit? “Ja ç’më kënaq”, Kryemadhi: Pema me kokrra gjuhet, në PS flitet më shumë për Monikën e LSI se për Ramën dhe…

Mos i humb

Petulla të Buta, të Pjekura në Furrë – Receta e Veçantë me Shije Speciale

I keni provuar ndonjëherë petullat e pjekura? Këto ëmbëlsira janë më të lehta dhe të shëndetshme pasi nuk skuqen...

A mund t’i identifikojë qeni të infektuarit me koronavirus?

Që qentë kanë një nuhatje mbresëlënëse, kjo nuk është diçka e re. Por që ata mund të nuhatin dhe identifikojnë të infektuarit...

Bruksel, PE: Forcim i sigurisë së komunikimit në institucionet e BE-së

Parlamenti Europian kërkoi dje një forcim të sigurisë së komunikimit në institucionet europiane, pas ndërhyrjes së një gazetari...

Katër oficerët francezë nën hetim për dhunimin e producentit me ngjyrë, dy prej tyre në paraburgim

Katër oficerët e policisë franceze, përgjegjës për  dhunimin e një producenti me ngjyrë, do të hetohen penalisht. Video e oficerëve të bardhë...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama se pas 25 prillit kjo parti rrezikon që të shkrihet.

Në një konferencë për mediat Kryemadhi pohoi se fakti që Rama merret me LSI-në tregon frikën që ka nga kjo parti, për garën se cila nga këto dy forca do të zënë vendin e parë.

Mes të tjerash Kryemadhi tha se ajo çka e kënaq shumë është fakti se më shumë brenda socialistëve flitet për LSI-në dhe vet atë se sa kryeministrin Edi Rama dhe ministrat e tij.

https://www.facebook.com/KryemadhiMonika/videos/754158885164595

“Ju e dini që ka parti të tjera që nuk ekzistojnë ose janë pjesë e jetës politike që kanë përqindje normale.

E nuk dëgjojmë Ed Ramën që të bëjë deklarata më të egra e arrogante; “këto janë shkrirë”.

Fjalori arrogant i Ramës, por që në thelb tregon frikë e panik. Një nga problemet që ka është; a mos është gara PS-LSI.

Ky është problemi i shkrirjes se s’do të merrej fare me LSI. Ju merreni me një gjë që nuk konsiderohet?! Pema me kokrra gjuhet.

Ajo pa kokrra mbahet për dekor. Pjesa tjetër s’ka të bëjë me të ardhmen e karrierës politike të Ramës. Objektiv i LSI është të rinj, kthimi i tyre në Shqipëri.

Ajo që mua më kënaq, pasi të përdorësh dhe të akuzosh LSI dhe sidomos të mëresh me Monikën, do të thotë se ekziston. Kjo është një gjë e mirë.

Sot në strukturat socialiste, flitet më shumë për LSI dhe Monikën se sa për Edi Ramën dhe ministrat e tij.

Kjo është pika e dobët e marrëdhënieve tona.”, tha Kryemadhi.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosova regjistron 14 viktima dhe 555 të infektuar me koronavirus në 24 orë

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të mërkurën 555 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 1,340 mostrave.

Lleshaj njofton hapjen e 6 zyrave të reja të aplikimit për dokumente biometrike jashtë Shqipërisë. Ja çfarë duhet të dini

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte sot për inspektim në zyrën e aplikimit për dokumente biometrike, në Njësinë Administrative nr. 6, Kombinat.

Krim i organizuar dhe prodhimi e shitje droge, OFL ‘u shkon në shtëpi’ dy të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar deklarimin e pasurisë dy të dënuarve më parë. Ata janë Sh. L.,...

Batuta dhe debate te “Siguria”, Murrizi i kthehet Felajt dhe zbulon përvojën: Pusho se mezi e kalove Covid-in! Si e fitova gjyqin me policinë

Komisioni i Sigurisë, i mbledhur për të diskutuar “Ligjin për armët”, është shoqëruar me debate dhe batuta mes deputetëve.

Analiza e gazetës austriake: Thaҫi, Krasniqi, Veseli e Rexhepi akuzohen se vranë 416 persona, si i kërcënuan dëshmitarët

Gazeta prestigjioze austriake “Der Standard” ka publikuar një analizë rreth Gjykatës Speciale dhe gjykimit të katër pjesëtarëve të Ushtrisë Ҫlirimtare të Kosovës,...