Armenët kanë ushqyer derra në xhaminë e qytetit Zengilan të cilin e mbanin të pushtuar

Mos i humb

Rritja e rasteve me Covid-19 në Spanjë, inaugurohet spitali i ri në Madrid, kushtoi 100 milionë euro

Rritja e rasteve me Covid-19 ka shtuar nevojën e spitaleve të reja. Ditën e sotme në Madrid është inauguruar një spital i...

Bullgari, Parlamenti refuzon projektin për një Kushtetutë të re

Parlamenti bullgar hodhi poshtë sot një plan të diskutueshëm, i paraqitur në gusht nga kryeministri Bojko Borisov për të rishkruar kushtetutën, në...

Japonia lëshon në hapësirë satelitët për komunikim me shpejtësi të lartë

Japonia me anë të raketës H2A ka lançuar në hapësirë dy satelitë komunikimi që do të mundësojnë komunikim me shpejtësi të lartë.

Veliaj në Ndroq: Shqipëria ringrihet edhe më e fortë falë punës për rimëkëmbjen e vendit

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, inspektoi sot nisjen e punimeve në Njësinë Administrative Ndroq, pjesë e procesit të rindërtimit. Veliaj...

Mësohet se armenët kanë ushqyer derra në xhaminë e qytetit Zengilan të cilën e mbanin të okupuar.

Sipas pamjeve në rrjetet sociale, ushtarët azerbajxhanas që kanë çliruar qytetin Zengilan nga pushtimi armen, kanë hyrë në xhaminë e qyteti dhe kanë hasur derra këtu.

Në pamjet e incizuara me celularë shihet se xhamia historike është shndërruar në rrënoja.

Zengilan u çlirua më 20 tetor

Ushtria azerbajxhanase e çliroi Zengilanin që mbahej nën pushtim që 27 vite, me një operacion të zhvilluar më 20 tetor.

“Dje e keni parë të gjithë xhaminë e shkatërruar në qytetin Zengilan. Në atë xhami kanë ushqyer derra. Na i kanë fyer xhamitë. Na i shkatërruan të gjithë monumentet historike”, tha presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev pas takimit me Avokatin e Popullit të Turqisë, Şeref Malkoç.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Pse nuk duhet të vishni këpucë në ambiente të mbyllura

Ka nga ata që sigurohen të heqin këpucët para se të hyjnë në shtëpi, duke veshur pantoflat e tyre. Ndërsa ka nga...

666 shqiptarë gjobitën brenda 24 orëve për shkeljen e masave anti-Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në kuadër të masave anti Covid janë ndëshkuar 666 qytetarë në të gjithë vendin.

Korrupsioni me lokalin në paraburgimin 313, SPAK merr të pandehur ish-drejtorin Eduard Strugajn, Ervin Kurtullën dhe Florin Ahmetajn

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Tiranë, ka përfunduar hetimet paraprake për procedimin penal nr.89 të vitit 2020.

Sërish shifra të larta, 17 humbje jete dhe 705 raste të reja me COVID-19

Ne 24 oret e fundit jane regjistruar 705 raste të reja dhe 17 humbje jete.NJOFTIMI I MSH Ministria e...

Covid-19 në Gjykatën e Lezhës, pezullohet pjesërisht puna

Covid-19 ka prekur edhe punën e gjykatave. Së fundi gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka pezulluar pjesërisht punën pasi covid 19 ka...