Basha: SPAK t’i shkojë deri në fund hetimit për koncesionet në shëndetësi

Mos i humb

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përshëndeti sot veprimet hetimore të SPAK për koncesionet në shëndetësi, ndërsa inkurajoi që t’i shkohet deri në fund zinxhirit të përgjegjësive.

Basha tha se “koncesionet në shëndetësi janë vepra korruptive të qeverisë Rama, të cilat janë denoncuar publikisht dhe janë kallëzuar penalisht në SPAK nga Partia Demokratike”.

“Për vite me radhë paratë e shqiptarëve nuk janë vendosur në shërbim të pacientëve, por të politikanëve të korruptuar dhe klientëve të tyre. Kjo lojë e paskrupullt me shëndetin e njerëzve, është dëshmi e makutërisë primitive të kësaj qeverie, e cila duhet hetuar në thellësi, duke shkuar deri tek burimi i kësaj skeme korruptive dhe rrënuese për interesin publik, e cila nuk u ndal as gjatë kohës së vështirë të pandemisë”, tha ai.

Basha tha se “kjo ka shkaktuar dëme të parikuperueshme për qytetarët shqiptarë, të cilët presin dhe meritojnë drejtësi”.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit