Bëje jetën tënde më të lumtur

Mos i humb

Hidratimi Tek Meshkujt – Përse Është Më i Nevojshëm Se Kurrë

Hidratimi është një nga elementët thelbësore të një jete të shëndetshme. Çdo ditë trupi ynë humbet 2 deri 3...

Google Search tani ju lejon të kërkoni këngën tuaj të preferuar me një psherëtimë

Google sjellë për të gjithë përdoruesit e telefonave inteligjentë një risi të re. Ata mund të shtypin butonin e mikrofonit në aplikacionin...

Zhduken 2 milionë euro në Ministrinë e Financave të Kosovës, arrestohet 1 i dyshuar, 2 në arrati

Zhduken 2 milionë euro në Ministrinë e Financave të Kosovës. Mediat kosovare shkruajnë se Ministria e Financave ka thirrur konferencë për mediat...

Pure Patatesh me Djathë dhe Mish të Pjekur Në Furrë – Shije e Veçantë

Të provosh shije të reja është pa dyshim gjithnjë një kënaqësi e veçantë. Recetat e puresë së patateve janë...

Titulli: Bëje jetën tënde më të lumtur
Autor: Grup autorësh
Përkthyes: N.N.
Redaktor: Bujar Vërbovci
Kopertina: Bashkim Mehani
Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu
Shtypi: FocusPrint – Shkup
Për botuesin: Bashkim Avdiu
Botues: Sira – Prishtinë

E hap kodin e jetës në veprën e cila titullohet “Rinia”. Thuhet …jeta fillon vetëm atëherë… Shikoj fotografitë e rinisë. E shoh të mrekullueshme, vetëmohuese, plotë entuziazëm, elan, kënaqësi, punë, e zhytur në shkencë, e edukuar në mirë sjellje.

Në fotografinë tjetër – në fotografinë e rinisë së sotme aktuale, e shoh me fytyrë në shtangim të hidhur, shikim i cili bredh duke kërkuar diç, shoh rini pa rini – vjeshtë në pranverë. Kërkoj fotografitë e mëparshme të kësaj rinie, dhe shoh fotografi “të marrëzishme”: djelmosha e vajza në ndonjë ritëm shurdhues të muzikës bashkëkohore, në transin e zbavitjes, truplëshuar e flokëshprishur, pako cigaresh e pijesh pranë tyre. I shikoj veprimet e tyre dhe pyes:

“A është kjo rini? Ku është elani, entuziazmi… ku është jeta e kësaj rinie?

MUND TA POROSISNI NË :www.islamshop.ch , www.fri.swiss/ ose ne numrin e telefonit :+41 79 469 50 36

Artikulli i mëparshëmGalaxy Z Fold 3 mund të ketë tre ekrane
Artikulli i rradhësSi Namazi
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.