Biskota me Kos – Receta e Lehtë dhe e Ëmbël

Mos i humb

Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e...

Pure Patatesh me Djathë dhe Mish të Pjekur Në Furrë – Shije e Veçantë

Të provosh shije të reja është pa dyshim gjithnjë një kënaqësi e veçantë. Recetat e puresë së patateve janë...

RD e Kongos, mbi 70 të vdekur brenda 2 javësh në aksidente me varka

Më shumë se 70 persona kanë vdekur në aksidente anijesh brenda dy javësh në Republikën Demokratike të Kongos. Sipas...

“Rama e ha turpin me bukë”! Basha: Mashtroi për paketën e tretë dhe bonusin e mjekëve, në shkolla mungon uji e dezinfektimi

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ripërsëriti planin e tij me pesë pika për nxjerrjen e vendit nga kriza e thellë e...

Shija e mirë dhe e thjeshtë e biskotave nuk ka të krahasuar me asnjë ëmbëlsirë tjetër.

Madje janë ndër të paktat versione të shëndetëshme të gatimeve të ëmbla e plot shije.

Për t’ju shoqëruar çdo mëngjes apo darkë, në recetën e sotëme AgroWeb.org ju këshillon të provoni biskotat e lehta me kos.

Të lehta si një shije ashtu dhe në përgatitje i gjeni të shpjeguara hap pas hapi më poshtë.

Përbërësit

300 gr miell

1 vezë

50 ml vaj

120 ml kos

90 gr sheqer

8 gr fryrës për ëmbëlsira

lëkura e një limoni e grirë

kripë

vanilje

Përgatitja

Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete AgroWeb.org ju këshillon që të zgjidhni një enë të thellë.

Në të hidhni miellin, fryrësin për ëmbëlsira dhe shumë pak kripë.

Duke përzier shtoni të gjithë sheqerin edhe vezën.

Kur të jetë formuar një masë me kokrriza brumi, shtoni kosin, bashkë me vajin  dhe ekstraktin e vaniljes sipas dëshirës.

Përzieni mirë derisa brumi të jetë trashur dhe sheqeri të shkrijë e më pas grini lehtë lëkurën e një limoni për më shumë shije.

Në këtë pikë, punojeni brumin me duar derisa të përfitoni një masë të trashë që nuk ngjit.

Më pas merrni topa të vegjël brumi rreth 30 gr secili, rrotullojini me duar dhe bëjini si rrathë të vegjël të sheshtë.

Biksotat tuaja duhet të ngjajnë si një O e vogël, por sipas dëshirës mund t’i prisni edhe në forma të tjera.

Bëjeni këtë me të gjithë masën e brumit që keni dhe zgjidhni një tavë pjekje.

Shtrojeni atë me letër furre dhe vendosni sipër biskotat njëra pas tjetrës.

Bëni kujdes që biskotat të kenë pak hapsirë nga njëra tjetra, në mënyrë që të mos ngjiten brenda në furrë.

Më pas futini të piqen në temperaturë 180 gradë C  për 20-25 minuta.

Kur të kenë marrë ngjyrë të artë, nxirrini ato dhe shërbejini të ngrohta me pak sheqer pluhur sipër.

Shoqerojini me çaj, mjaltë apo reçel.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

A Duhen Përdorur Antibiotikët Kur Jeni Me Grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më...

Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e...

Eksperti: Flini mirë para se të merrni vaksinën e gripit, gjumi rrit efektivitetin

Gjumi është shumë i rëndësishëm “për të na armatosur mirë” në luftën kundër gripit dhe Covid-19. Ekspertët e shëndetit...

Të mësosh gjatë pandemisë në Napoli, rrugicat e ballkonet zëvendësojnë klasat

Të bërtiturat në rrugët apo ballkonet, e qytetit të zhurmshëm të Napolit nuk janë asgjë e re, por tani edhe mësuesit dhe...

Këto mund të jenë katër lansimet e mëdha nga Apple, pas iPhone 12

Prezantimi i iPhone 12 i Apple është padyshim njoftimi i tij më i madh i vitit, por 2020 nuk ka mbaruar akoma...