Kuzhinë

4 produkte që duhet të shmangni medoemos!

Të gjendur përpara informacioneve të shumëllojshme, produkteve të shumëllojshme, mallrave të importuara pa cilësi, konsumatorët shqiptarë kanë si kryefjalë të përditshme sigurinë apo më...

Mish rose me portokall

Ky specialitet përfundimisht do të bëhet një ndër specialitetet tuaja më të dashura. Mishi i shijshëm i rosës i kombinuar me aroma të ëmbla të...

Receta për përgatitjen e makaronave me mish viçi

Recetë e shpejtë dhe e shijshme. Përbërësit 4 racione mish viçi 500 gr makarona elb 4 lgj vaj ulliri 1 kokërr qepë 2 thelpinj hudhër 1 karotë 3-4 domate, 1 lk sheqer 1...

Tamëloriz me kanellë, shëndet dhe shije në një vend

Tamëlorizi, ose i njohur ndryshe si oriz me qumësht, është një ëmbëlsirë e lehtë dhe e shijshme. Një recetë e shëndetshme edhe për më...

Supë me perime dhe fileto pule, ja si ta përgatisni

Filetoja e pulës do ta bëjë më joshëse këtë supë ndërkohë që perimet do t’ju japin vlerat ushqyese aq të nevojshme për organizmin tuaj. Ndiqni...

Recetë: Kek me mollë dhe mjaltë

Koha e përgatitjes – 20 minuta; Koha e pjekjes – 40 minuta. PËRBËRËSIT PËR TAVË ME DIAMETËR 26 CM: • 200 g miell integral (kaf) • 100...

Vlerat e jashtëzakonshme të farave të specit për shëndetin

Farat dhe speci janë të pandashëm në përmbajtjen e vitaminës C Farat e specit jemi mësuar t’i hedhim në kosh përpara çdo gatimi të perimes. Megjithatë,...

8 arsye të mira pse duhet të shkoni në pazar sot e të blini gështenja

Disa nga benefitet e gështenjave: Reduktojnë nivellin e kolesterolit dhe stabilizojnë nivelin e sheqerit në gjak. Reduktojnë rrezikun nga kapsllëku Rrisin dhe përmirësojnë funksionin e trurit Duke qenë...

Pjatë vegjetariane – patate të ëmbla të fërguara pa vaj

Pjatë anësore që preferohet për të gjithë, veqanarisht për vegjetarianët. Pa vaj, pa kalori të tepërta, por super e shijshme. PËRBËRËSIT: 3 patate të ëmbla, komplet 1...

Tortë nga fiqtë

Një recetë shumë e shijshme dhe e veçantë. Përgatitja kërkon pak durim, por rezultati do tua shpërblejë, sigurisht, lodhjen. Për të bërë koren nevojiten: 100 g...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img