Kosova

Presidenti Thaçi nuk do të votojë për asnjërin kandidat në Prishtinë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nuk do të shfrytëzojë obligimin e tij qytetar. Thaçi edhe më tej vazhdon të qëndrojë në Kanada, dhe për këtë...

Kryetarja e KQZ-së fton qytetarët të dalin të votojnë

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka votoi sot pas hapjes së qendrave të votimit, ndërsa tha se përfundimin e balotazhit po përmbyllet procesi...

Kosovë, hapen qendrat e votimit për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale

Sot në orën 07:00 janë hapur qendrat e votimit për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Republikën e Kosovës që do të mbahen...

Thaçi falenderon shtetin e Kanadasë për ndihmën ndaj Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Ministri i FSK-sw, Rrustem Berisha, kanë takuar sot ministrin e Mbrojtjes së Kanadasë, Harjit...

Flet Fatmir Limaj pas konstatimit se SMS-të janë fabrikuar

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, e ka komentuar për herë të parë vendimin e Gjykatës, e cila i ka shpallur të papranueshme...

Haradinaj priti në takim të përbashkët priftin dhe hoxhën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim përfaqësuesit fetarë nga Lugina e Leshanit, hoxhën Ramiz Bricorin – Imam në xhaminë e Leshanit...

Shtyhet vlerësimi i masës së sigurisë për Orest Sotën

Një ditë më parë Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi rivlerësimin e masës së sigurisë për 25-vjeçarin Orest Sota, por vlerësimi është shtyrë. Shkak është...

Shembet galeria e kromit, humb jetën një minator në Bulqizë

Një minator i ri humbi jetën tragjikisht në galeritë e minierës së Bulqizës. 23-vjeçari, Eduart Dama po punonte në zonën D, kur një masiv...

Vazhdon “telenovela” me zv/sministra, ja kush është “fatlumi” i radhës

Afrim Bekteshi, nga dega e Nismës në Prizren, është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike. Kjo është bërë e ditur nga vetë...

Cili është plani i qeverisë për Asociacionin?

Zv/kryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë ka folur edhe për krijimin e bashkësisë së komunave me shumicë serbe. Hoxhaj ka bërë të ditur...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -