Te ndryshme

Gjykata Speciale sot mban seancë për rastin e Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit

Gjykata Speciale do të mbajë seancë të re ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit. E njëjta do të jetë si një...

Furrat rrezikojnë shëndetin e shqiptarëve, bukë me proteina të ulëta dhe lagështi jashtë normave

Shqiptarët renditen të parët në Evropë për konsumin e bukës. Pesë mostra buke të marra në furra të ndryshme dhe analizuara në laborator, rezultojnë...

“Shqiponjat” neutralizojnë shkodranin me precedent kriminal, qarkullonte me armë zjarri të mbushur gati për qitje

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin “KOMANI”, duke arrestuar një 50-vjeçar me precedent kriminal dhe sekuestruar jë armë zjarri pistoletë me një karikator me...

Konferenca shkencore ndërkombëtare, tregtimi ilegal i duhanit, sfidë globale e ditëve të sotme

Konferenca Shkencore Ndërkombëtare, e organizuar të martën në Rusi, me temën “Studime globale mbi duhanin, produktet e duhanit dhe produktet inovative me permbajtje nikotine:...

Produkti Që Të Jep Energji Në Mëngjes Më Shumë Se Sa Kafja

Kafeina që gjendet tek kafeja ofron një alternativë më të mirë zgjimi se fruktoza që gjendet tek molla. Megjithatë, ekspertët thonë se secila prej këtyre...

Lot, frikë, gëzim,…fotografi sjell momentet emocionuese gjatë lindjes së fëmijëve

Të sjellësh në jetë një krijesë të re mund të jetë gjëja më e mrekullueshme në botë. Ato momente janë shumë intime, por ka dhe...

Bota, përballë një kërcënimi më të madh se koronavirusi

Kryqi i Kuq ka theksuar se ndryshimi i klimës duhet të shihet si një  katastrofë “në shkallë më të gjerë” sesa koronavirusi, duke treguar...

Truku me qepë për flokët që pak persona e dinë

E vërteta është që qepën e kemi lidhur me lotët e pafund që nxjerrim, sa herë që e pastrojmë. Ne gjithashtu e kemi shoqëruar atë...

Faktorët që Ndikojnë në Rritjen dhe Lulëzimin e Bimëve

Rritja e bimëve të shkëlqyera mund të jetë mjaft e vështirë, për shkak se ekzistojnë 6 faktorë që ndikojnë në rritjen dhe lulëzimin e...

Lamborghini “lundron” në ujë në Florida

Stuhia tropikale Eta ktheu rrugët e Floridas në lumenj dhe shumë drejtues u përballën me një situatë të vështirë. Një video e një Lamborghini...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img