Te ndryshme

Drejtori në Bashkinë e Maliqit humbi jetën pas përmbysjes së kamionit, arrestohet një ditë më pas shoferi

Është arrestuar sot shoferi i kamionit që u përmbys një ditë më parë, duke lënë të vdekur 36-vjeçarin Marsel Nazifi, drejtorin e Pyjores pranë Bashkisë...

Pas fitores së Bashës mblidhet “Grupi për PD-në”: Zgjedhjet në kufijtë e pavlefshmërisë!

“Grupi për PD-në” janë mbledhur ditën e sotme, tri ditë pas zgjedhjeve të partisë, të cilat u finalizuan me fitoren e Lulzim Bashës. Ata i...

Sot Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve/ Historia dhe domethënia e 1 Majit

1 Maji njihet si Dita Ndërkombëtare e Punës. Ky manifestim lindi nga lufta e punëtorëve për të kërkuar dhe siguruar të drejtat, liritë dhe...

Subjekte të OFL/ Arrestohet ish-kryeplaku i Podgories në Korçë bashkë me djalin, në pranga për drogë dhe një bashkëpunëtor

Ndalohen nga policia e Korçës tre persona. Gjykata e Korçës ka nxjerrë vendimin për “arrest me burg” për ish-kryeplakun e Podgories Arben Pilinci, djalin...

Të dielën ndryshon ora, do të flemë 60 minuta më pak, por ditët e gjata do të na bëjnë të mendojmë për verën

Në natën mes të shtunës 27 mars dhe të dielës 28, në orën 2 të mëngjesit, duhet të lëvizim para akrepat e orës. Mes orës...

Koronavirusi në Kosovë/ Tre të vdekur, 290 raste të reja dhe 189 të shëruar

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private...

Kryebashkiakja e Shkodrës apel për qeverinë: Të dëmshpërblehen banorët e përmbytur

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi përmes një reagimi për mediat i ka bërë thirrje qeverisë që të dëmshpërblejë banorët e dëmtuar nga...

Kosova drejt lehtësimit të masave kufizuese, Ministri i Shëndetësisë: Jemi të fundit në rajon sa i përket infektimeve dhe vdekjeve nga COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj së bashku me Bordin Këshillëdhënës kanë diskutuar mbi mundësinë e lehtësimit të masave kufizuese që janë në fuqi. Zemaj thotë...

Itali, shpërthim në një spital në Napoli, një gropë gjigande hapet në parkim

Një gropë gjigande është hapur në parkimin e Spitalit Mare di Ponticelli, në periferinë lindore të Napolit. Për momentin nuk raportohet për të plagosur apo...

Frymëzoi fëmijët në mbarë botën, ngordh shpendi i famshëm

Një kiwi i rrallë që kishte frymëzuar fëmijë nëpër libra ka ngordhur. Shpendi i njohur me emrin Manukura kishte lindur në vitin 2011 dhe veçanti...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img