Te ndryshme

Pas fitores së Bashës mblidhet “Grupi për PD-në”: Zgjedhjet në kufijtë e pavlefshmërisë!

“Grupi për PD-në” janë mbledhur ditën e sotme, tri ditë pas zgjedhjeve të partisë, të cilat u finalizuan me fitoren e Lulzim Bashës. Ata i...

Sot Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve/ Historia dhe domethënia e 1 Majit

1 Maji njihet si Dita Ndërkombëtare e Punës. Ky manifestim lindi nga lufta e punëtorëve për të kërkuar dhe siguruar të drejtat, liritë dhe...

Subjekte të OFL/ Arrestohet ish-kryeplaku i Podgories në Korçë bashkë me djalin, në pranga për drogë dhe një bashkëpunëtor

Ndalohen nga policia e Korçës tre persona. Gjykata e Korçës ka nxjerrë vendimin për “arrest me burg” për ish-kryeplakun e Podgories Arben Pilinci, djalin...

Të dielën ndryshon ora, do të flemë 60 minuta më pak, por ditët e gjata do të na bëjnë të mendojmë për verën

Në natën mes të shtunës 27 mars dhe të dielës 28, në orën 2 të mëngjesit, duhet të lëvizim para akrepat e orës. Mes orës...

Koronavirusi në Kosovë/ Tre të vdekur, 290 raste të reja dhe 189 të shëruar

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private...

Kryebashkiakja e Shkodrës apel për qeverinë: Të dëmshpërblehen banorët e përmbytur

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi përmes një reagimi për mediat i ka bërë thirrje qeverisë që të dëmshpërblejë banorët e dëmtuar nga...

Kosova drejt lehtësimit të masave kufizuese, Ministri i Shëndetësisë: Jemi të fundit në rajon sa i përket infektimeve dhe vdekjeve nga COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj së bashku me Bordin Këshillëdhënës kanë diskutuar mbi mundësinë e lehtësimit të masave kufizuese që janë në fuqi. Zemaj thotë...

Itali, shpërthim në një spital në Napoli, një gropë gjigande hapet në parkim

Një gropë gjigande është hapur në parkimin e Spitalit Mare di Ponticelli, në periferinë lindore të Napolit. Për momentin nuk raportohet për të plagosur apo...

Frymëzoi fëmijët në mbarë botën, ngordh shpendi i famshëm

Një kiwi i rrallë që kishte frymëzuar fëmijë nëpër libra ka ngordhur. Shpendi i njohur me emrin Manukura kishte lindur në vitin 2011 dhe veçanti...

Kroacia zgjohet me tërmet të magnitudës 5.2 Rihter, epiqendra 50 km në juglindje të Zagrebit

Kroacia është zgjuar këtë të hënë me një tërmet të fortë të magnitudës 5.2 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 50 kilometra në juglindje...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img