COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Mos i humb

BIK e kundërshton projektligjin që njeh Bashkësinë e Tarikateve si bashkësi të veçantë

Gjatë javëve në vazhdim pritet që në Kuvendin e Kosovës të vihet në votim projektligji me ndryshim/plotësimet për Lirinë Fetare në Kosovë,...

Çmimi, ngjyrat dhe risitë, ky është iPhone 12 nga Apple

Paksa me vonesë krahasuar me vitet e shkuara, por Apple ka prezantuar më në fund iPhone 12 me pjesën tjetër të gjeneratës...

“Përsëri në këmbë”, avokati i njohur Idajet Beqiri fiton betejën me Covid 19 dhe jep një mesazh: Jeta vazhdon…

Avokati i njohur Idajet Beqiri ka fituar betejën me koronavirusin. Lajmin e bën të ditur përmes Facebook, nga ku mësojmë se avokatit...

Pse nuk duhet ta lini kurrë qenin të lëpijë fëmijën tuaj

Nëse qeni juaj i afrohet shumë afër fytyrës së foshnjës tuaj dhe e lëpin, duke lexuar këtë artikull do të doni t’i...

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione të reja të premten, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë të botuara sot.

“Kjo rritje është më e larta që nga shpërthimi i pandemisë në vend në mars”, tha Ministria.

Sipas statistikave zyrtare, 8 600 persona janë infektuar dhe 44 kanë vdekur nga COVID-19.

Rritje gati rekord të rasteve të COVID-19 u raportuan në Republikën Çeke dhe Poloni.

Në Republikën Çeke, 2 946 raste të reja COVID-19 u regjistruan dje, rritja më e lartë ditore në javën e kaluar dhe jo shumë larg rekordit të 17 shtatorit me 3 126 raste ditore.

Polonia raportoi 1 584 raste të reja, pasi raportoi një rekord të lartë me 1 587 raste vetëm një ditë më parë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Google Search tani ju lejon të kërkoni këngën tuaj të preferuar me një psherëtimë

Google sjellë për të gjithë përdoruesit e telefonave inteligjentë një risi të re. Ata mund të shtypin butonin e mikrofonit në aplikacionin...

Hekurosja e Mbathjeve – Këshilla e Nënave Shqiptare Sot Vlen Më Shumë Se Kurrë

Një herë e një kohë amvisat shqiptare kishin një rregullt strikt sa i përket larjes dhe hekurosjes së ndërresave dhe të mbathurave.

Studentja me aftësi të kufizuara ngjit majën më të lartë të Greqisë

Një studente greke me aftësi të kufizuara ka realizuar ëndrrën e saj për të ngjitur majën e malit Olimp. Eleftheria Tosiou, e...

Biskota me Xhenxhefil – Aromë dhe Shije Perfekte

Biskotat shkojnë me çdo gje, qumësht, çaj, kafe, lëng frutash e çdo gjë tjetër që mund t’ju vijë ndër mend.

NASA dhe Nokia po vendosin një rrjet 4G në Hënë

Shërbimi celular shumë shpejt mund të shkojë përtej kësaj bote. NASA ka firmosur një kontratë me Nokia prej 14.1 milionë dollarësh për...