Danimarka shtrin kufizimet antiCOVID-19 në të gjithë vendin! Rekord infeksionesh në Holandë

Mos i humb

Pse nuk duhet ta lini kurrë qenin të lëpijë fëmijën tuaj

Nëse qeni juaj i afrohet shumë afër fytyrës së foshnjës tuaj dhe e lëpin, duke lexuar këtë artikull do të doni t’i...

Covid-19, Slloveni, gjendje e jashtëzakonshme për shkak të pandemisë

Për shkak të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19, qeveria e Sllovenisë nga sot ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak...

Treni godet për vdekje dy vëllezër nga Deçani në Gjermani

Dy vëllezër të moshës 13 dhe 17 vjeç me origjinë nga Deçani i Kosovës gjetën vdekjen në shinat e trenit në një...

Vizita e Lajçakut në Prishtinë dhe Beograd, përpjekje për zhbllokimin e çështjes së Asociacionit

I ngarkuari special i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak filloi një vizitë dyditëshe në Kosovë për të vazhduar më pas...

Danimarka do të shtrijë kufizimet antiCOVID-19, tashmë të vendosura në zonën e Kopenhagës, në të gjithë vendin dhe do të vendosë masa shtesë, pas një rritjeje të dukshme të rasteve.

“Restorantet, kafenetë dhe pub-et do të duhet të mbyllen nga ora 22:00 në të gjithë vendin, duke filluar nga e shtuna”, njoftoi kryeministri Mette Frederiksen, në një konferencë shtypi.

“Numri maksimal i pjesëmarrësve në takime dhe mbledhje, gjithashtu, do të ulet në 50 vetë”, shtoi ai, duke sqaruar se do të ketë përjashtime nga ky rregull për ngjarjet me kapacitete të caktuara për ulje, të tilla si lojrat e futbollit.

Kryeministri u bëri thirrje punonjësve të punojnë nga shtëpia nëse është e mundur.

Hollandë/ Rekord i ri rastesh Covid, regjistrohen 2000 në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit Holanda ka regjistruar një rekord të ri, afro 2000 infeksione të reja

Kjo u njoftua nga Kryeministri Mark Rutte në një konferencë shtypi.

Sot është dita e katërt me radhë që thyhet rekordi për numrin ditor të infeksioneve. Kulmi javën e kaluar ishte rreth 1,300 raste pozitive në ditë.

Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm i të identifikuave me Covid është rritur në 90 047 kurse totali i vdekjeve ka shkuar në 6273

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Google Search tani ju lejon të kërkoni këngën tuaj të preferuar me një psherëtimë

Google sjellë për të gjithë përdoruesit e telefonave inteligjentë një risi të re. Ata mund të shtypin butonin e mikrofonit në aplikacionin...

Hekurosja e Mbathjeve – Këshilla e Nënave Shqiptare Sot Vlen Më Shumë Se Kurrë

Një herë e një kohë amvisat shqiptare kishin një rregullt strikt sa i përket larjes dhe hekurosjes së ndërresave dhe të mbathurave.

Studentja me aftësi të kufizuara ngjit majën më të lartë të Greqisë

Një studente greke me aftësi të kufizuara ka realizuar ëndrrën e saj për të ngjitur majën e malit Olimp. Eleftheria Tosiou, e...

Biskota me Xhenxhefil – Aromë dhe Shije Perfekte

Biskotat shkojnë me çdo gje, qumësht, çaj, kafe, lëng frutash e çdo gjë tjetër që mund t’ju vijë ndër mend.

NASA dhe Nokia po vendosin një rrjet 4G në Hënë

Shërbimi celular shumë shpejt mund të shkojë përtej kësaj bote. NASA ka firmosur një kontratë me Nokia prej 14.1 milionë dollarësh për...