Fillon punën Ambasada shqiptare në Athinë, pas prekjes së një punonjësi me COVID

Mos i humb

Çfarë na pret? Deri në 2025-ën… makinat do bëjnë gjysmën e punëve

Gjysma e të gjitha punëve do të bëhet nga makineri deri në 2025-ën, në një tendencë që ka gjasa të përkeqësojë pabarazitë...

6 Arsye Të Vlefshme Përse Duhet Të Kufizoni Karbohidratet

Karbohidratet janë pjesë ushqyes të rëndësishëm për mbarëvajtjen e funksioneve në organizëm Ato i gjejmë në formën e sheqernave,...

Veliaj: Na duhet bashkëpunim, të mos humbasim kohë me bllokime si tek Astiri dhe Shqiponja

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka inspektuar sot nga afër njësinë 3, zonë në të cilën janë kryer punime në...

“Virusi ka pësuar mutacion, është më i rrezikshëm”, Manastirliu publikon videomesazhin e Prof. Kapisyzi: Mbajtja e maskës sakrificë e të gjithëve

Prof. Perlat Kapisyzi thotë se virusi Sars-Cov2 ka pësuar mutacion gjenetik duke e berë me aftësi më ngjitëse dhe duke rritur ngarkesën...

Ambasada shqiptare në Athinë është hapur ditën e sotme pas mbas dezinfektimit dhe marrjen e masave shtesë për përhapjen e Covid-19.

Sipas burimeve nga kjo ambasadë, puna ka rifilluar normalisht sot duke mos hasur asnjë problem.

Ambasada u mbyll pasi një punonjës i  kësaj rezultoi pozitiv. I gjithë stafi iu nënshtruan kryerjes së testeve dhe fatmirësisht rezultuan negativë. Ambasada u dezinfektua dhe  u morën masa sigurie shtesë për personelin dhe izolimin e ambienteve,

Një ditë më parë shërbimi epidemiologjik grek njoftoi se në ambasadën shqiptare në Athinë,  një punonjës rezultoi pozitiv, ç’ka bëri që ambasada të mbyllej për një ditë dhe i gjithë stafi u dërgua për të kryer testet PCR.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

E zgjedhura e Trump, merr miratimin e Senatit Amy Coney Barrett në Gjykatën e Lartë

Amy Coney Barrett , është konfirmuar mbrëmë nga Senati amerikan si Gjyqtare e Gjykatës Supreme me 52 vota pro dhe 48 kundër....

970 qytetarë u ndëshkuan për mosrespektim të Ligjit COVID-19

Policia e Kosovës është duke vazhduar me shpërndarjen e tiketave në bazë të ligjit anti-COVID. Gjatë 24 orëve të...

Zyrtari i lartë i BE-së rezulton pozitiv në COVID-19

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Margaritis Schinas, tha sot se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19).

Gjykata Themelore liron “Dervish Milicin”, dyshohej për krime lufte

Dervish Krasniqi, i njohur si “Dervish milici”, është liruar nga Burgu i Sigurisë së Lartë, ku ka qenë duke u mbajtur në...

“Liri!”, shpërthejnë protestat e dhunshme në Itali kundër masave të reja ndaj pandemisë

Shpërthejnë protestat e dhunshme në Itali, kundër kufizimeve që janë vendosur nga autoritet për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Në disa qytete,...