Fushata e egër kundër Kosovës, Daçiç reagon pas lajmeve se u “dënua” me postin e kryeparlamentarit

Mos i humb

PD tjetër denoncim për Rindërtimin, Duma: Durrësi totalisht i braktisur, asnjë ndërtim s’ka mbaruar. 99.1% e fondit limit është akorduar

Partia Demokratike ka ardhur sot me një tjetër video denoncuese, kësaj radhe nga ish-deputetja Grida Duma. Duma nga Durrësit...

Erdoğan: Fyerja e besimeve është larg të qenit liri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, dënoi Islamofobinë në rritje në vendet perëndimore, duke thënë se fyerja e besimeve të njerëzve nuk...

Shpërthim i fuqishëm në Irlandën e Veriut/ Banorët evakuohen, një i plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Irlandën e Veriut mbrëmjen e djeshme, ku një person është plagosur e banorët janë evakuuar.

U qëllua me armë zjarri, kush është 43-vjeçari që mbeti i vrarë në Shkodër

Zbulohet identiteti i 43-vjeçari që u vra me armë zjarri në Shkodër. Mësohet se ai është Ridvan Ramazani.

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Dacic, kundërshtoi shefin e diplomacisë së BE-së Josep Borrell që kishte kërkuar që Kosova e Serbia të normalizojnë marrëdhëniet sa më parë duke thënë se kjo nuk është mundur ashtu siç e paramendon blloku europian, pasi ka faktorë të tjerë si marrëdhënia me Rusinë e Kinën.

Dacic mohoi se ishte zhvendosur në kuvendin e Serbisë si “dënim” për shkak se kishte ‘luftuar’ për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës. Ai mohoi po ashtu se Serbia po zhvillon politikë të re sa i përket zgjidhje së çështjes së Kosovës.

Ai ka kundërshtuar edhe deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë për Politikë dhe Siguri të BE-së, Josep Borrell, që kishte thënë se Kosova e Serbia duhet të normalizojnë marrëdhëniet sa më parë, pasi sipas Dacic kjo është e pamundur siç e “paramendon BE’.

“Beteja e ballafaqime e presin Serbinë, jo vetëm rreth Kosovës, por edhe rreth negociatave me BE’në, me daljen në dritë të marrëdhënieve të ndryshme pas zgjedhjeve presidenciale në SHBA, marrëdhënieve me Rusinë e Kinën”, vlerësoi Dacic.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Të gjithë anëtarët e BE-së do të kenë qasje në vaksinën COVID-19 në të njëjtën kohë

Spahn dhe komisionarja evropiane përgjegjëse për shëndetësinë, Stella Kyriakides, dhanë deklarata për gazetarët pas takimit të mbajtur nëpërmjet internetit me ministrat e...

SHBA, shkon në mbi 277 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 277.021, prej të cilëve 2.635 kanë humbur...

Picë e Pjekur në Tigan – Si Ta Përgatisni Plot Shije Vetë Në Shtëpi

Kjo është një recetë fantastike, me shije të mrekullueshme e mbi të gjitha krejt e shëndetshme. Kjo recetë kërkon...

Gjykata Kushtetuese e Kosovës jep afatin, vendimi për fatin e qeverisë Hoti merret pas 7 dhjetorit

Gjykata Kushtetuese e Kosovës sot ka përfunduar mbledhjen e saj për rastin e deputetit Etem Arifi i cili ka qenë i dënuar...

“Nëse SHBA ndërhyn për sulm…”, Irani kërcënon se do të kundërpërgjigjet ndaj Emirateve të Bashkuara Arabe

Irani i ka dërguar një mesazh kërcënues Emirateve të Bashkuara Arabe. Siç raportojnë mediat e huaja, mësohet se Teherani ka kërcënuar princin...