Gripi godet fort Korenë e Jugut, shkon në 32 numri i personave që kanë humbur jetën pasi bënë vaksinën

Mos i humb

Hidhet në Presidencë shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, ja emrat e rinj

Zgjidhen anëtarët e rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Ka nisur në orën 11:00 në Presidencë shorti për zgjedhjen e anëtarëve...

Meta ktheu ligjin për ”Policinë e Shtetit”, Murrizi: I jap të drejtë, jemi në prag të zgjedhjeve. Rama për vota do u thotë policëve…

Deputeti i opozitës parlamentare dhe kreu i grupit demokrat, Myslim Murrizi i ka dhënë të drejtë zyrës juridike të Presidencës për arsyet...

Kryemadhi, homazhe në varrin e Ismail Qemalit: Bashkim e solidaritet. Të ndalim shpopullimin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka mbajtur homazhe në varrin e Ismail Qemalit, në kuadër të 108-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Kryemadhi...

Brenda spitalit Covid-4, mjekët tregojnë ç’ndodh nëse gjendja e pacientëve përkeqësohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, mëngjesin e sotëm e ka nisur duke postuar në rrjetet sociale një video ku tregohen pamjet e...

Një djalë 17 vjeçar humbi jetën pasi para disa ditësh bëri vaksinën e gripit duke e çuar në 32 numrin e personave që kanë humbur jetën pasi kanë bërë vaksinën.

Mirëpo, Autoritetet e Koresë së Jugut thonë se vdekja e tij nuk ka asnjë lidhje me vaksinimin.

Djali 17-vjeçar ishte ndër të parët që raportohet të ketë vdekur pasi mori vaksinën. Agjensia mjeko-ligjore e vendit thotë se nuk kanë asnjë provë që vaksina e gripit shkaktoi vdekjen e tij.

Vendi ka shpallur gjendjen e alarmit pasi rastet me personave me grip janë duke u rritur,

Kryeministri Chung Sye-kyun shprehu ngushëllime për familjet e atyre që humbën jetën, duke bërë thirrje për një hetim të plotë mbi shkakun e saktë të vdekjeve.

Ai vazhdoi të insistonte se vaksina nuk ishte arsyeja e vdekjes së tyre.

Shoqata Koreane e Vaksinave gjithashtu ka këshilluar që vaksina e gripit duhet të vazhdojë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Galaxy S20 FE do të marrë One UI 3.0 (Android 11) më shpejt sesa pritej

Në fillim të kësaj jave, Samsung ka publikuar udhërrëfyesin për azhurnimin One UI 3.0, duke konfirmuar planet për azhurnimin e mbi 40...

Presidenti Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një...

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

Pas 40 vitesh banim në shtëpinë e tij, i moshuari bën zbulimin e pazakontë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 68-vjeçar ka zbuluar një bodrum që shërbente si strehë të sulmeve ajrore...