Harrojeni iPhone 12 – iPhone 13 mund të ketë një “ndryshim të madh” në kamerë

Mos i humb

Maqedoni e Veriut, opozita kërkon dorëheqjen e kryeministri Zoran Zaev

Deklarata e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev se “bullgarët nuk kanë qenë fashistë” dhe se “nuk mohojnë të drejtën e vet përcaktimit të...

Fryrja e Këmbëve, Shkaqet dhe Trajtimet, Merrni Kurën Bimore

Fryrja e këmbëve shkaktohet për dy arsye kryesore. E para ka të bëjë me edemën që është akumulimi i...

Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19 në kontinentin e Afrikës

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Publikohet ekstrakti i tretë i listave, ja si mund ta verifikojë emrin gjithsecili

Ministria e Brendshme publikon sipas përcaktimeve ligjore, ekstraktin e tretë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25...

iPhone juaj i ardhshëm mund të ketë një kamerë më të madhe.

iPhone 12 i kësaj vjeshte pritet të ofrojë një azhurnim të kamerës, veçanërisht në formën e skanerëve LiDAR që thuhet se do të shfaqen në modelet më të larta të Pro.

Sipas një raporti të Digitimes (përmes MacRumors), kamerat e ardhshme të iPhone mund të kenë pllaka qarku polimer (LCP) që do të lejonin transmetimin e imazheve me shpejtësi edhe më të larta.

Kjo mund të jetë një ndihmë veçanërisht e madhe për të bërë gjëra të tilla si transmetimi i drejtpërdrejtë i videos.

Kështu që është e mundur që iPhone 13 ose një iPhone i ardhshëm të mund të përpunojë imazhe edhe më shpejt për transmetim në Twitch ose për të parë shfaqje të Apple TV Plus në AR.

iPhone 12 pritet të shfaqë teknologjinë mmWave 5G në modelet iPhone 12 Pro dhe Pro Max, megjithëse është e paqartë nëse këto pllaka qarku (LCP) do të implementohen në telefonat e këtij viti.

Edhe pa përpunim të imazhit me shpejtësi të lartë, iPhone 12 po formon një azhurnim të dukshëm të kamerës.

Karakteristikat e përfolura përfshijnë një lente të re me 7 pjesë për kamerën kryesore, e cila duhet të rezultojë në cilësi më të mirë të përgjithshme.

Pro dhe Pro Max pritet të pajisen me tre lente përveç skanerit LiDAR që pamë në iPad Pro të këtij viti, i cili lejon një ndjeshmëri të përparuar për aplikacionet AR.

iPhone 12 pritet të lëshohet këtë vjeshtë në katër modele, me një çmim fillestar prej rreth 649 dollarë

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Lufta ndaj COVID-19, Gjermania zgjat kufizimet, Austria dhe Spanja planifikojnë t’i lehtësojnë ato

Në përpjekje për të mbajtur nën kontroll valën e re të infeksioneve me Covid-19, Gjermania vendosi që masat kufizuese të vijojnë të...

COVID-19/ Zinxhiri ndërkombëtar i furnizimit me vaksina, pre e spiunazhit kibernetik

Zinxhiri ndërkombëtar i furnizimit me vaksina është shënjestruar nga spiunazhi kibernetik, bën të ditur korporata ndërkombëtare e pajisjeve të biznesit IBM.  Kompania...

Grabitet banesa në Tiranë, morën biizhuteri e sende me vlerë. Ja sa para vodhën hajdutët

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona në orët e fundit, pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Uniformat...

Ushqimet e Darkës Që Ju Fryjnë Pa E Ditur

Darka, si vakti i fundit i ditës, luan një rol të rëndësishëm në mbarëvajtjen e punëve në organizëm jo vetëm gjatë natës.

Shpërthim në një depo në Britani: Rregjistrohen disa të lënduar, ende nuk ka viktima të konfirmuara

Shërbimet e urgjencës kanë konfirmuar se ka pasur një numër të madh të lënduarish në një shpërthim në një depo në Bristol...