Huawei prezanton Mate 40 më 22 Tetor

Mos i humb

Si të Përmirësoni Kujtesën me Ushqime – Lista që Ju Duhet

Shumë njerëz ankohen se kanë një memorie të dobët dhe për këtë ekzistojnë arsye të ndryshme. Por kjo nuk do të thotë...

Rama nga Vlora: I uroj festën e Pavarësisë dhe Ditën e Flamurit Thaçit dhe bashkëluftëtarëve të tij që sot nuk gjenden në shtëpi

Kryeministri Edi Rama ka uruar nga Vlora në Ditën e Flamurit Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe ish-krerët e tjerë të UÇK-së...

Ditëlindja e Bes Kallakut me 30 vetë, Rama: Shembull skandaloz i shkeljes së ligjit nga Meta, Zonja e Parë dhe nga çeta e tyre

Kryeministri Edi Rama ka komentuar për herë të parë shfaqen hapur të presidentit Ilir Meta, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Monika...

Zbulimi i madh në Tajlandë, gjendet skeleti i një balene antike 3000-5000 vjeçare

Arkeologët kanë bërë zbulim të madh në Tajlandë. Skeleti i një balene të vjetër 3000-5000 vjeçare është gjetur në bregun e Bangkokut...

Me sanksionet e SHBA që bllokojnë tregtinë e Huawei me prodhuesit e çipeve si TSMC, kompania thjeshtë nuk ka akses në teknologjinë e fundit për modelet e ardhshme.

Huawei po përgatitet të prezantojë telefonin e ardhshëm më 22 Tetor në një eveniment virtual. Kompania konfirmoi se Mate 40 do të jetë telefoni i fundit me çipin e rangut të lartë Kirin.

Me sanksionet e SHBA që bllokojnë tregtinë e Huawei me prodhuesit e çipeve si TSMC, kompania thjeshtë nuk ka akses në teknologjinë e fundit për modelet e ardhshme. Procesori 5-nanometër Kirin në Mate 40 do të jetë jo vetëm i shpejtë por edhe efikas.

Mate 40 do të pasojë modelin Mate 30 me fokus fotografinë dhe katër sensorë të kamerës së pasme. Notch-i ballor mund të zëvendësohet me një prerje për dy kamerat frontale ku njëra prej tyre do të jetë me kënd të gjerë.

Ekrani ujëvarë nuk do të ikë asgjëkund dhe do të vijojë me këtë model. Nuk dihet se kur Mate 40 do të arijë konsumatorët por sipas raporteve do të bëhet i disponueshëm vetëm në 2021, një kohë shumë e gjatë sidomos përballë konkurrentëve të cilët nuk po qëndrojnë në vend.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten,...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...