Palestina shënon 4 vdekje dhe 516 raste të reja me COVID-19

Mos i humb

Mbi 5 mijë gra me kancer gjiri, Manastirliu apel grave: Program kombëtar për depistimin e çdo gruaje 50-69 vjeç, mos neglizhoni shëndetin

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale Ogerta Manastirliu ka bërë një apel të fortë nga marshimi i zhvilluar në Elbasan nga organizata...

Sllovenia me masa të reja kundër përhapjes së Covid-19

Sllovenia i shtohet listës së vendeve të cilët kana paralajmëruar masa të reja kufizuese, kundër përhapjes së COVID-19. Autoritetet...

SHBA, rritet në 230.512 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 230.512, prej të cilëve 426 kanë humbur...

Shpërthejnë protesta pas vdekjes së një personi me ngjyrë në SHBA

Në kryeqytetin amerikan Washington, DC, të martën vonë pas vdekjes së një personi me ngjyrë shpërthyen protesta ku u kthyen të dhunshme.Katër...

Ministria e Shëndetësisë e Palestinës sot ka regjistruar 4 vdekje dhe 516 raste të reja me koronavirus (COVID-19).

Ministrja e Shëndetësisë, Mai Al-Kaila tha se numri i ri sjell shifrat totale në 56.467 raste të konfirmuara, përfshirë 459 vdekje dhe 49.332 të shëruar.

Shifrat e sotme u regjistruan në Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës, duke përjashtuar Kudsin Lindor.

Që prej shfaqjes në Kinë dhjetorin e kaluar, pandemia ka marrë mbi 1.08 milionë jetë njerëzish në mbarë botën.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Britania refuzon bllokimin kombëtar për shkak të COVID-19

Qeveria e Britanisë së Madhe po këmbëngul që një bllokim kombëtar nuk do të ishte mënyra e duhur për të përballur ringjalljen...

Reduktohen trenat e natës nga Austria për në Zvicër e Gjermani

Për shkak të infektimeve në rritje të koronavirusit dhe kufizimeve të udhëtimit, ÖBB (Österreiche Bundesbahnen) (Hekurudhat Federale të Austrisë) do të zvogëlojnë...

Mbyllje e dytë e përgjithshme për Greqinë? Rekord infektimesh me Covid-19, ja cilat qytete hyjnë sot në karantinë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ne një mbledhje urgjente te kabinetit ka deklaruar se prej se premtes do te shpalle masa te reja...

Fier, arrestohet pas 12 vitesh 47 vjeçari i dënuar për shfrytëzim prostitucioni

Policia e Fierit kap dhe ndalon një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”, i dënuar me 4 vjet...

Faktori Që Ndikon Në Shtimin Në Peshë – Këshillat Që Ju Duhen

Ushqyerja e keqe dhe shtimi në peshë janë pjesë e një cikli vicioz që rrezikon shëndetin jo vetëm të të rriturve por...