Ky është lëngu ideal që u pastron mëlçinë

Mos i humb

Mëlçia ka nevojë për ushqime të shëndetshme në mënyrë që të kryejë funksionin e saj në mënyrën e duhur.

Ushqimet e skuqura, alkooli, duhani janë armiku kryesor i mëlçisë.

Ekspertët e shëndetësisë thonë se detoksifikimi i mëlçisë është shumë i rëndësishëm për shëndetin e saj dhe për shëndetin e përgjithshëm të trupit.

Detoksifikimi i mëlçisë heq toksinat e rrezikshme që grumbullohen rreth saj, përmirëson absorbimin e proteinave etj.

Nëse jeni të prekur nga viruset apo sëmundjet e mëlçisë dieta e pastër ushqimore dhe detoksifikimi është shumë i rëndësishëm.

Ja një recetë natyrale shumë efektive në detoksifimimin e mëlçisë:

Përbërësit: një grusht me gjethe mente, lëng limoni, lëng portokalli, 1 litër ujë i filtruar, mjaltë

Përgatitja: vloni ujin së bashku me gjethet e mentes për disa minuta. Lëreni të ftohet në temperaturën e ambjentit dhe më pas shtojini përbërësit e tjerë. Lëngun e krijuar mund ta ruani në frigorifer.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit