Mbyllja e shkollave ngre tensione në Kamenicë, ndërhyn policia

Mos i humb

Zbulimi amerikan: Rusia, Irani kanë shtënë në dorë të dhëna të votuesve amerikanë

Rusia dhe Irani kanë shtënë në dorë informatat e regjistrimit të votuesve amerikanë, tha në një konferencë të rrallë për shtyp kreu...

Sërish shifra të larta nga Kosova, 124 raste pozitive me COVID-19, asnjë viktimë

Sërish shifra të larta të rasteve me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve...

Rëndohet gjendja e grave greviste në Ballsh, thirrje për kryeministrin Rama: Do sakrifikojmë deri në fund, jepi zgjidhje sa më parë!

Në ditën e 7 të grevës të grave që punojnë në Rafinerinë e naftës në Ballsh, gjendja e tyre shëndetësore sa vjen...

”Rrugët”, Rama: Saliu arriti rekord botëror. Si të veshësh xhaketën time, këmishën e Braçes, pantallonat e Finos

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar projektet dhe infrakstrukturën  rrugore duke sulmuar edhe ‘paraardhësin’ e tij në qeveri  Sali Berishën.

Kamenicasit nuk duan reformë në arsim, e cila sipas tyre po ua mbyll shkollat nëpër vendbanimet e tyre.

Qindra nxënës dhe prindër kanë bllokuar rrugën në qendrën e qytetit për të kundërshtuar reformën në arsim.

Policia intervenoi, duke arrestuar një person, por që më vonë grupi i protestuesve ka reaguar duke bllokuar policinë, e cila është detyruar më pas të lironte protestuesin.

Reforma në arsim është iniciuar nga Drejtoria komunale e Arsimit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.