Shtatzëni e shëndetshme – Fëmijë të shëndetshëm

Mos i humb

A Duhen Përdorur Antibiotikët Kur Jeni Me Grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më...

“Spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati”, Rama: Stafet rezervë janë rekrutuar, në gatishmëri për…!

Kryeministri Edi Rama, përmes një videoje të shpërndarë në “Facebook” shkruan se spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati. Rama...

Meta i uron 100-vjetorin veteranit të LANÇ: Rrallë ke mundësi të takosh një shembull kaq frymëzues. Nuk pata kënaqësi më të madhe se të…

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka uruar 100-vjetorin e lindjes veteranit të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare Hamit Balla teksa tregon se ka...

Zbulohet një organ i ri në kokën tonë

Trupi i njeriut, pavarësisht se sa vite ka që studiohet, vazhdon të na habisë. Një studim i publikuar në “Science Alert” ka...

Pritja e ëmbël e një foshnje është një përvojë e mbushur me emocione nga më të ndryshmet.

Përjetohet një lumturi e madhe, sepse do të vijë në jetë fëmija i dëshiruar. Por kjo lumturi shoqërohet dhe me frikë e përgjegjësi të madhe, ankth dhe pasiguri, sepse shtatzënia paraqet një gjendje të re jo vetëm nga ana fizike por dhe nga ajo psiqike. Mbi të gjitha kjo ndodh sepse një nënë e re nuk di se cfarë e pret.

Sa rëndësi ka të kemi një shtatzëni të qetë dhe të shëndetshme?  Sa ndikon mirëushqyerja e nënës në shëndetin e mirë të fëmijës që pritet të lindë? Si mund të konceptojmë fëmijë të shëndetshëm?  A duhet të mbajë dietë një nënë shtatzënë? Si ka ndikuar Pandemia në mirëqënien fizike dhe mendore të grave shtatzëna?

Të gjitha vajzat dhe gratë që planifikojnë një shtatzëni kanë shumë pikëpyetje të tilla. Këto dhe shumë përgjigje të tjera do i gjeni në emisionin e sotëm.

Gjithçka në Hipokrati! Sonte, ora 18:00

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Covid-19/ Sa kohë pas infeksionit vazhdon njeriu të jetë imun?

Në studim i ri, i bërë në shkallë të gjerë në Britaninë e Madhe tregon se pas infektimit me COVID-19 imuniteti bie...

“Nuk vij te ju pa mbyllur grevën”, Rama i prerë me naftëtarët: Qeveria nuk negocion nën presionin e askujt

Kryeministri Edi Rama ka përsëritur qëndrimin e tij se nuk do të ulet në një tryezë me naftëtarët, pa u mbyllur njëherë...

Dita e 14-të e grevës/ Naftëtarët thirrje Kuvendit: Lini mënjanë Kodin Zgjedhor, diskutoni për problemet tona

Naftëtaret e Ballshit kanë hyrë në ditën e 14-të të grevës teksa vijojnë rezistencën e tyre për plotësimin e kërkesave.

“Na ndihmoni, po fundosemi!”/ Përmbyset anija me migrantë në Francë, humbin jetën 4 persona, në kërkim një foshnje

Një anije u përmbys pranë bregdetit francez si pasojë e motit të keq dhe humbën jetën dy fëmijë të moshës pesë dhe...

Rama i përmendi kompetencat, reagon Presidenca: Bën mirë të lexosh Kushtetutën. Presim me padurim përgjigjet mbi Covid-19

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Rama pasi ky i fundit reagoi ashpër ndaj letrës së Ilir Metës me 11 pyetje lidhur me...