“Spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati”, Rama: Stafet rezervë janë rekrutuar, në gatishmëri për…!

Mos i humb

Sarajevë, Borrell vizitë për 25-vjetorin e Marrëveshjes së Dejtonit

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Josep Borrell do të jetë sot në Sarajevë për 25 vjetorin...

“Mos dilni nga shtëpia!” Ja zona në Itali që goditet nga cikloni dhe jep alarmin e kuq. Përmbyten rrugë e makina

Komuna e Krotonës (Crotone) në Itali ka dhënë alarmin e kuq për motin, pas një përkeqësimi të menjëhershëm të kushteve atmosferike me...

Qiqrat e Shqipërisë – Bishtajoret me Vlera Unike për Shëndetin

Kultivimi i qiqrrave në Shqipëri është i hershëm, megjithëse jo në sasi të mëdha, këto bishtajore fantastike në vlera ushqyese gjenden lehtë...

Buxheti i BE-së/ Orban lëkundet për veton

Kryeministri hungarez, Viktor Orban njoftoi se bisedimet e bllokuara për buxhetin e BE-së, mund edhe të përfundojnë me marrëveshje, pavarësisht vetos së...

Kryeministri Edi Rama, përmes një videoje të shpërndarë në “Facebook” shkruan se spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati.

Rama u shpreh se stafet rezervë janë gati, kurse shton se është rekrutuar tashmë staf, që është rezervë.

Edi Rama: Spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati tashmë. Ne kemi rekrutuar stafet dhe ata janë në gatishmëri në këtë luftë për jetën.

Ogerta Manastirliu: Ne kemi shtuar kapacitetet. Janë shtuar shtretërit. Ka edhe një sasi të reaminacionit, nëse do të ketë nevojë. Kemi edhe infermier të trajnuar prej së paku 3 muajsh. Edhe mjekët janë trajnuar.

Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Como: Është instaluar oksigjeni në çdo shtrat. Janë trajtuar burimet njerëzorë, mjekët dhe infermierët. Kemi mjek infeksionistë, reanimatorë dhe mjekë të specialiteteve të tjera.

Postimi në “Facebook” i kryeministrit Edi Rama:

📍SPITALI COVID3 – E kemi thënë dhe e rithemi:

Spitalet Covid 3 dhe 4 janë gati dhe asnjëherë, asnjë çast, qyshse ka nisur kjo luftë, nuk jemi kapur të papërgatitur, përkundrazi🇦🇱

Stafet rezervë janë rekrutuar, janë trajnuar dhe janë në gatishmëri👍

⏬ Mos harro

#Maskë😷

#Distancë↔️

#Higjienë🧼

#MbroShëndetin🙏

dhe natyrisht #QentëLeTëLehin 🐕‍🦺🐩🦮🦮🐕‍🦺🐕‍🦺🐕‍🦺🐩karvani dihet që do vazhdojë përpara.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/636007000415069
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

PD: Qeveria po e përdor fatkeqësinë për të vjedhur dhe për zgjedhje. Koha e Ramës ka mbaruar!

1 vit pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin, ish-deputetë të Partisë Demokratike, pjesë e ekipit që kanë ndjekur nga afër procesin e...

Policia malazeze rrëzon dyshimet: Nuk ka të dhëna se Dritan Abazoviç po shantazhohet nga grupet kriminale

Prej dy ditësh tashmë në mediat malazeze qarkullon lajmi që lideri i lëvizjes URA, politikan shqiptar Dritan Abazoviç është kërcënuar me jetë...

MSH informacion për situatën: 656 raste të reja në 24 orët e fundit, 10 të vdekur nga COVID-19

Ka një rënie të rasteve ditore me COVID-19 që përkon me uljen e testimeve. Ndërkohë që raportohen 10 humbje jete në 24...

Osmani merr një vendim tjetër, anulon të gjitha konkurset në kuadër të Zyrës së Presidentit

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani sot ka marrë edhe një vendim të ri. Osmani ka...

“E vuaj më shumë, sepse kam një përgjegjësi”/ Manastirliu: Politikanët të mos guxojnë të fyejnë mjekët

“Askush nga politikanët të mos guxojë të fyejë mjekët dhe të dalin e të bëjnë politikë me punën e tyre, sepse mjekët...