“Spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati”, Rama: Stafet rezervë janë rekrutuar, në gatishmëri për…!

Mos i humb

Kryeministri Edi Rama, përmes një videoje të shpërndarë në “Facebook” shkruan se spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati.

Rama u shpreh se stafet rezervë janë gati, kurse shton se është rekrutuar tashmë staf, që është rezervë.

Edi Rama: Spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati tashmë. Ne kemi rekrutuar stafet dhe ata janë në gatishmëri në këtë luftë për jetën.

Ogerta Manastirliu: Ne kemi shtuar kapacitetet. Janë shtuar shtretërit. Ka edhe një sasi të reaminacionit, nëse do të ketë nevojë. Kemi edhe infermier të trajnuar prej së paku 3 muajsh. Edhe mjekët janë trajnuar.

Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Como: Është instaluar oksigjeni në çdo shtrat. Janë trajtuar burimet njerëzorë, mjekët dhe infermierët. Kemi mjek infeksionistë, reanimatorë dhe mjekë të specialiteteve të tjera.

Postimi në “Facebook” i kryeministrit Edi Rama:

📍SPITALI COVID3 – E kemi thënë dhe e rithemi:

Spitalet Covid 3 dhe 4 janë gati dhe asnjëherë, asnjë çast, qyshse ka nisur kjo luftë, nuk jemi kapur të papërgatitur, përkundrazi🇦🇱

Stafet rezervë janë rekrutuar, janë trajnuar dhe janë në gatishmëri👍

⏬ Mos harro

#Maskë😷

#Distancë↔️

#Higjienë🧼

#MbroShëndetin🙏

dhe natyrisht #QentëLeTëLehin 🐕‍🦺🐩🦮🦮🐕‍🦺🐕‍🦺🐕‍🦺🐩karvani dihet që do vazhdojë përpara.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/636007000415069
- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit