Sulmet në SHBA, Basha: I tronditur, shqiptarët krahë amerikanëve

Mos i humb

Lideri i opozitës reagoi në “Twitter” pas ngjarjeve në SHBA ku mbetën të vrarë 29 persona në dy vende të ndryshme në El Paso dhe Ohio.

Basha shprehet i tronditur dhe dënon sulmet burracake.

“Jam thellësisht i tronditur nga sulmet burracake dhe humbja e jetëve të pafajshme në El Paso dhe Ohio. Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e viktimave dhe me të plagosurit. Shqiptarët në të gjithë botën qëndrojnë përkrah miqve tanë amerikanë dhe lutemi për familjet dhe të dashurit e tyre”, shkruan anglisht Lulzim Basha në Twitter.

Basha Per Shba

(BalkanWeb)

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit