- Advertisement -spot_img

TAG

Jens Stoltenberg

Shefi i NATO-s takim me Ramën: Nxisim investimin në bazën e Kuçovës

NATO mbështet rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi pezulluar prej disa kohësh dhe ofron mbështetjen për çështjen e hapësirës ajrore. Në konferencën e përbashkët për shtyp me...

Trump: Turqia është një anëtare e mirë e NATO-s

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi se Turqia është një anëtare e mirë e NATO-s. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dhe...

Stoltenberg: Neni 5, është thelbi i NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg bëri të ditur se neni-5 i NATO-s, me të cilin zotohet mbrojtja kolektive e të gjithë aleatëve, përbënë...

Stoltenberg: Turqia është e rëndësishme për NATO-n

Komentin e Presidentit të Francës, Emmanuel Macron në formën “NATO-s i ka vdekur truri” Stoltenberg e vlerësoi me këto fjalë: “NATO ka një rëndësi jetike në...

Latest news

- Advertisement -spot_img