-0.1 C
zurich
Saturday, January 25, 2020

rtvislam

48721 POSTIME 0 KOMENTET

E rëndë në Kavajë, fëmija 2-muajsh dërgohet pa shenja jete në...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Kavajë, ku një fëmijë i mitur është dërguar pa shenja jete në spital. Gazetari Kelment Baçi raporton...

Meta: Populli shqiptar është në krah të Turqisë mike

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar për tërmetin në Turqi, ku thekson se në këto momente tepër të vështira, populli shqiptar është në...

Tërmeti në Turqi, 21 të vdekur dhe mbi 1.000 të plagosur

Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) ka njoftuar se nga tërmeti me magnitudë 6,8 ballë me epiqendër rajonin Sicrice në Elazığ...

Edhe pse kaloi testin fizik dhe atë të inteligjencë, nuk u...

Kosovare Ramadani, ëndërron të jetë ushtare. 23 vjeçarja nga Shtimja është e mbuluar me shami myslimane dhe beson se mbulesa ishte arsyeja pse asaj...

Tërmeti në Turqi/ Eksperti: Ja sa kohë do të zgjasin paslëkundjet

Drejtori i Shërbimit Sizmiologjik në Turqi, Prof. Dr Haluk Ozener ka folur në një konferencë për mediat pas tërmetit 6,8 ballë që tronditi vendin. Sipas...

Tërmeti në Turqi/ Solidarizohet Kosova, Thaçi: Të gatshëm të dërgojmë ndihma...

Presidenti Hashim Thaçi përmes një mesazhi ngushëllimi për viktimat e tërmetit shkatërrimtar në Turqi, deklaroi se Kosova është e gatshme që të dërgojë ndihma...

Zbardhet dëshmia e kryebashkiakut të Bulqizës para prokurorëve: Më lini të...

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, do të paraqitet sërish në Prokurorin e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Ai do të japë sqarime...

“Thellësisht të shqetësuar pas tërmetit”, Cakaj: Mendimet dhe lutjet tona janë...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Gent çakaj ka reaguar për tërmetin shkatërrimtar në Turqi me magnitudë 6.8. Cakaj shprehet se ndihet thellësisht i shqetësuar për...

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi, 15 të vdekur e 300 të plagosur....

15 të vdekur dhe 300 persona të plagosur. Ky është bilanci i deritanishëm nga tërmeti i fuqishëm që goditi mbrëmjen e sotme pjesën Lindore...

Thellohet bilanci pas tërmetit në Turqi, 6 të vdekur, 225 të...

Thellohet bilanci i viktimave nga tërmeti në Turqi. Mediat turke raportojnë se numri i personave që kanë humbur jetën deri më tani thuhet se...