-2.2 C
zurich
Monday, February 18, 2019
RADIO ISLAMEItalian Trulli
Ballina Autorët Postime nga rtvislam

rtvislam

30031 POSTIME 0 KOMENTET

“Newborn” ndryshon pamjen, ja si duket këtë vit

Monumenti “Newborn” në Prishtinë ka ndryshuar pamjen edhe këtë vit. Me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, monumenti ‘Newborn’ ka ndryshuar pamje. Ideatori i...

Skandali me mishin e lopëve të sëmura nga Polonia, u importua...

Një skandal tjetër i mishit të prishur ka kapluar Europën. Mediat botërore kanë raportuar për skandalin e mishit të lopëve të sëmura nga Polonia. I...

“Djegia e mandateve”, PDIU mbështet propozimin e Bashës

Propozimi i kreut të PD-së për djegien e mandateve ka gjetur mbështetjen e parë nga radhët e aleatëve. Bëhet fjalë për PDIU, e cila...

Vuçiç po frikësohet: Shqiptarët po bashkohen!

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç gjatë ditës së sotme ka thënë se uniteti mes Kosovës dhe Shqipërisë po rritet në mënyrë dramatike dhe se mbështetja...

“Kosova duhet të qëndrojë në kurs”

Shkruan: Shirley Cloyes DioGuardi Përgjigjja ndaj taksës 100 për qind mbi Serbinë: Unë besoj se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian kanë tejkaluar kufijtë e tyre...

Edhe pas 11 vitesh personi që shkroi Deklaratën e Pavarësisë së...

17 shkurti i vitit 2008 kaligrafistin Shyqri Nimanin e gjeti duke i bukurshkruar 6.991 karakteret që formuan 1254 fjalët e Deklaratës së Pavarësisë së...

Kryeministri Haradinaj flet edhe njëherë për marrëdhëniet me SHBA-të

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur edhe njëherë rreth marrëdhënieve me Shtete e Bashkuara të Amerikës. Ai sot priti në takim një delegacion të...

Hoxhë Muhamed Asllani, Tema: Zbulimi i sekreteve

Hoxhë Muhamed Asllani, Tema: Zbulimi i sekreteve Klikoni në linkun e mëposhtëm: https://www.youtube.com/watch?v=hixOV7tVIwI&list=PLn6l9R1jXrJJtACe6PLcibyBCms96jjJo&index=6

Hoxhë Enes Misimi, Tema: Të punuarit me të lehtë dhe lënja...

Hoxhë Enes Misimi, Tema: Të punuarit me të lehtë dhe lënja e të rëndës! Klikoni në linkun e mëposhtëm: https://www.youtube.com/watch?v=MxZI5BG_5ZU&index=9&list=PLn6l9R1jXrJIbaoEVlbYZOIqOq5HLQzAD

Hoxhë Edvin Cela, Tema: Dita e llogarisë

Hoxhë Edvin Cela, Tema: Dita e llogarisë Klikoni në linkun e mëposhtëm: https://www.youtube.com/watch?v=e0NNyXshtCw&list=PLn6l9R1jXrJKBgzxhmTq5mTltSFLPuJ9i&index=9