Te ndryshme

Thellohet tragjedia italiane, shkon në 4032 numri i të vdekurve, vetëm brenda 24 orëve 627

ITALI Vijon me ritme të larta bilanci i viktimave dhe i të prekurve me koronavirus në Itali. Numri i...

COVID 19, ANTIMODERNISTI “PROTURKA”

COVID 19, ANTIMODERNISTI “PROTURKA”  Bashkim Aliu Shpërthimi i virusit pandemik Covid 19, i...

Nigeri, çdo vit nga malaria vdesin 4.500 gra shtatzëna

Epidemia e malaries në Nigeri, një nga shtetet e Afrikës Perëndimore, çdo vit shkakton vdekjen e 4.500 grave shtatzëna, (AA).

Lajme dt: 09.03.2020

https://youtu.be/e-AwN1ZwYZc

Lajme dt: 07.03.2020

https://youtu.be/KtaSCRjDMNw

Lajme dt: 07.03.2020

https://youtu.be/11TakHm5tKk

Lajme dt: 06.03.2020

https://youtu.be/VtX2nk_CN30

Lajme dt: 06.03.2020

https://youtu.be/55gnC4poo-s

Lajme dt: 05.03.2020

https://youtu.be/YrntFVrcWGg

Lajme dt: 05.03.2020

https://youtu.be/zBnFV2bHisQ

Të fundit

Organizata Botërore e Shëndetësisë dërgon 31 tonë ndihma në Jemen

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se ka pranuar 16 tonë ilaçe dhe furnizime mjekësore nga OBSH, sipas agjencisë së lajmeve SABA.

Brazil, 1.124 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Brazili konfirmoi 1.124 vdekje në 24 orët e kaluara nga koronavirusi i ri (COVID-19). Ministria e Shëndetësisë e vendit...

Rusia kundërshton vendimin e SHBA për t’u tërhequr nga OBSH

Maria Zakharova tha për agjencinë e lajmeve TASS se bota duhet të konsolidojë përpjekjet e saj për të luftuar pandeminë COVID-19.

SHBA, vazhdojnë protestat për të katërtën ditë për vdekjen e Floyd

Që nga e hëna kur Geroge Floyd vdiq pasi oficeri Derek Chauvin e shtriu për toke dhe ia vuri gjurin në qafë...

Fetahu: Me dinjitet do të luaj rolin e bartësit të paqes dhe unitetit

Ushtruesi i detyrës Reis-ul-Ulema, Fetahu, vizitoi selinë e BFI-së në Shkup dhe mbajti konferencën e tij të parë për shtyp që nga...
- ISLAMSHOP.CH -