Indonezia goditet nga një tërmet prej 5.4 ballë

Mos i humb

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me Covid-19 dhe 4 të shëruar në 24 orët e fundit.

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE KATËR TË SHËRUAR! Sot më 02 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Zvicër: 15 miliardë franga shtesë për sigurimin e të papunëve

Këshilli Federal i ka propozuar Parlamentit një 15 miliardë franga shtesë në funksion të sanimit të tejkalimit të dëmeve të shkaktuara nga...

Arrestohet Shkodrani i shpallur në kërkim ndërkombëtar në 2013-tën.

Policia e Shtetit njofton se ka arrestuar një shtetas në Shkodër, të quajtur Arben Bregu 50 vjec, i cili ishte shpallur në...

Fundjava e parë pa kufizime, qytetarët dalin të lirë pas më shumë se dy muajsh

Kjo është fundjava e parë pa kufizime, pas më shumë se dy muajsh, që në mes të muajit mars, kur në vendin...

Një tërmet me madhësi prej 5.4 ballë sot ka ndodhur në afërsi të provincës ishull Sulawesi Verior në Indonezi, bëri të ditur Agjencia Meteorologjike, Klimatologjike dhe Gjeofizike e Indonezisë (BMKG).

Epiqendra e tërmetit ishte 184 kilometra në jug-perëndim të rajonit Melonguane në një thellësi prej 84 kilometrash.

Agjencia nuk lëshoi alarm për cunami dhe nuk ka raporte për dëme të mundshme.

Shtatorin e kaluar, një tërmet prej 7.4 ballë goditi ishullin Sulawesi të Indonezisë, duke shkaktuar një cunami që tërhiqte lartësi prej 3 metra dhe duke vrarë më shumë se 2,000 njerëz.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook do ta sjellë së shpejti CatchUp, aplikacionin e ri vetëm për thirrje

New Product Experimentation Team ka bërë të ditur se do ta sjellë së shpejti, një aplikacion të ngjashëm me Houseparty, por vetëm...

Tërshëre me çokollatë dhe banane

Po ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për një kafjall pak më ndryshe, i cili njëherësh do t’ju ëmbëlsojë Përbërësit:

Hormoni i stresit bllokon të mbajturit mend

Hormoni, të cilin e prodhon organizmi i njeriut kur është nën ndikimin e stresit, ndikon në humbjen e të mbajturit mend, kanë...

Nga koha tek jeta e përtejme, 10 mitet enigmatike universale që vazhdojnë të na magjepsin

Të gjithë ne kemi një dëshirë të brendshme, që kërkon përgjigje për pyetjet më themelore që shtron sot njeriu. Nga kemi ardhur?...

Tani mund të fshini postimet e vjetra në Facebook pa fshirë llogarinë tuaj!

Facebook ka lëshuar një veçori të re për t’ju lejuar të shihni gjithçka që keni postuar në platformën më të madhe të...