Pakistan, rrëzohet një avion luftarak gjatë stërvitjes

Mos i humb

Zbulohet shqiptari që iu bë atentat në mes të plazhit në Itali

Policia italiane ka identifikuar shtetasin shqiptar që gjatë ditës së dielë ( 20.09.2020) iu bë një atentat në plazhin e Torvaianicas.

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov...

Britani, baret dhe restorantet filluan të mbyllen herët në kuadër të masave Covid-19

Në kuadër të kufizimeve që kryeministri britanik, Boris Johnson me arsyetimin se rastet Covid-19 kanë “arritur në një pikë kthese të rrezikshme”...

Përsëri dosje të reja në zyrat e OVL UÇK-së, pretendohet se janë të Gjykatës Speciale

Edhe sot në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së janë dorëzuar disa dosje. Kryetari i Organizatës...

Një avion i Forcave Ajrore të Pakistanit (PAF) u rrëzua në provincën verilindore Punxhab gjatë një misioni trajnimi, njoftuan forcat ajrore.

Nuk raportohet për humbje të jetëve apo dëme të pronës, ndërsa piloti katapultoi në mënyrë të sigurtë, njoftuan forcat ajrore.

Më tej shtohet se “janë urdhëruar hetime nga Selia e Forcave Ajrore për të përcaktuar shkakun e incidentit”.

Disa avionë trajnimi janë rrëzuar në të kaluarën e afërt.

Në mars, një avion luftarak F-16 u rrëzua pranë kryeqytetit Islamabad, duke marrë jetën e pilotit. Avioni po kryente provat për paradën e ditës kombëtare të 23 marsit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë...