Bota

Kalin dënon sulmin ndaj xhamisë në Egjipt

Zëdhënësi i Presidencës së Republikës së Turqisë, İbraim Kalin, dënoi sulmin ndaj xhamisë në Egjipt, duke deklaruar se: “Turqia terrorizmin e konsideron si sulm...

Erdogan hap padi për dëmshpërblim ndaj Kiliçdaroglu

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka paditur për dëmshpërblim kreun e Partisë Popullore Republikane (CHP), Kemal Kiliçdaroglu, për fjalët e deklaruara lidhur me...

Interpol: Shpëtohen afër 500 viktima të trafikimit me qenie njerëzore

Interpoli përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka arrestuar 40 të dyshuar për trafikim të njerëzve dhe afër 500 viktima u shpëtuan...

“Për skandalin gjatë stërvitjes së NATO-s nuk mjafton vetëm kërkim falja”

Turqia me tërheqjen e ushtarëve të saj nga stërvitja e fundit e NATO-s në Norvegji, gjatë të cilës ndodhi një skandal, ka marrë vendimin...

Erdogan dhe Trump zhvilluan bisedë telefonike

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe presidenti i SHBA-ve Donald Trump zhvilluan një bisedë telefonike, ku diskutuan për marrëdhëniet dypalëshe, Samitin në Soçi,...

Sulmi ndaj xhamisë në Egjipt, rritet në 235 numri i të vdekurve

Të paktën 235 persona kanë humbur jetën në një sulm me bombë ndaj një xhamie në qytetin Arish në rajonin e Sinait në Egjipt. Siç...

Mbështeti refugjatin, lideri slloven rrezikon postin

Mbështetja që i ofroi një refugjati sirian, mund t’i kushtojë postin kryeministrit të Sllovenisë, Miro Cerar. Një prej të paktëve liderë liberalë në Europën...

Xhamitë e shenjta në Mekë dhe Medinë, ndalohet fotografimi dhe filmimi i tyre

Arabia Saudite ka ndaluar fotografimin dhe filmimin e dy xhamive më të rëndësishme në botën Islame, asaj në Mekë – Masjid al-Haram e njohur...

Kthimi i muslimanëve të Arakanit, marrëveshje e Bangladeshit dhe Mianmarit

Bëhet e ditur se nuk është publikuar ndonjë detaj në lidhje me marrëveshjen dhe nuk është specifikuar data në të cilën muslimanët e Arakanit...

Scheid: 500 sulme kibernetike në muaj ndaj NATO-s

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë së NATO-s për Komunikim dhe Informacion, Kevin Scheid tha se Aleanca çdo muaj po goditet nga rreth 500 sulme...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img