Bota

“E ardhmja e 180 milionë fëmijëve, më e errët krahasuar me prindërit e tyre”

Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë (UNICEF), paralajmëron se përkundër zhvillimit në masë globale, e ardhmja e 180 milionë fëmijëve do të jetë...

Turqi, Ismail Kahraman rizgjedhet kryetar i Kuvendit

Deputeti nga radhët e Partisë në pushtet të Drejtësisë dhe Zhvillimit, Ismail Kahraman me shumicë votash u rizgjodh si kryetar i Kuvendit të Turqisë,...

“Nuk dihet ende axhenda e takimeve për Kongresin e dialogut kombëtar sirian”

Këshilltari i Kremlinit për politikën e jashtme, Yuriy Ushakov tha se në Samitin i cili do të mbahet në Soçi të Rusisë me pjesëmarrjen...

India hoqi dorë nga marrëveshja për raketat me Izraelin

India hoqi dorë nga marrëveshja për raketat në vlerë prej 500 milionë dollarësh, të cilën planifikonte ta nënshkruante me Izraelin. Sipas gazetës "Indian Express", të...

Terroristët e PKK/PYD sulmojnë pozicionet e ushtrisë turke në Idlib

Pjesëtarët e organizatës terroriste PKK/PYD në Afrin, në kufirin turko-sirian me predha minahedhëse kanë sulmuar pozicionet e misionit turk në Idlib. Siç mëson gazetari i...

“Besojmë se dhuna në Arakan duhet të ndalet”

"Besojmë se dhuna në Arakan duhet të ndalet" Përfaqësuesja e Lartë për Marrëdhënie të Jashtme dhe Politika të Sigurisë e Bashkimit Europian (BE), Federica Mogherini,...

Irak, gjykata federale e shpall jokushtetues referendumin kurd

Gjykata Federale e Irakut e shpalli jokushtetues referendumin e mbajtur në rajonin verior kurd në Irak më 25 shtator dhe vendosi t'i anulojë rezultatet...

Aksident trafiku në Pakistan, 14 të vdekur

Si pasojë e përplasjes së një kamioni me qymyr me autobusin e pasagjerëve, sipas vlerësimeve të para të paktën 14 persona kanë humbur jetën...

Zimbabve, Mugabe pranon kushtet e dorëheqjes së tij

Një burim zyrtar me njohuri të drejtpërdrejta mbi negociatat në Zimbabve i tha CNN-it se, Robert Mugabe, njeriu që e ka qeverisur vendin për...

Përfundon Forumi Ndërkombëtar i Sigurisë Halifax

Në Kanada përfundoi Forumi i nëntë Ndërkombëtar i Sigurisë Halifax, në të cilën është biseduar edhe për skandalin e ndodhur në stërvitjen ushtarake të...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img