Lajme

Vendim i befasueshëm i PDK-së vetëm pak orë pas rezultatit të balotazhit

Përmes një deklarate lëshuar për medie Partia Demokratike e Kosovës falënderon secilin qytetar që besoi në vizionin, platformën dhe kandidatët e saj për Kryetarë...

Hahn: Kemi arritur shumë, koha është të vrapohet kilometri i fundit

Komisioneri i Bashkimit Europian (BE) për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoni, pas...

IOC nis fushatën “Bëhu dritë” për refugjatët

Komiteti Ndërkombëtar Olimpik (IOC) nisi fushatën e quajtur “Bëhu dritë”, për të ofruar zgjidhje për ndriçim me energji diellore për refugjatët. Në një deklaratë me...

Ishulli grek në grevë për shkak të krizës së refugjatëve

Institucionet publike në ishullin grek Lesbos nuk ofruan shërbime, ndërsa shumë dyqane nuk u hapën, pasi vendi ka organizuar grevë një-ditore për të tërhequr...

“E ardhmja e 180 milionë fëmijëve, më e errët krahasuar me prindërit e tyre”

Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë (UNICEF), paralajmëron se përkundër zhvillimit në masë globale, e ardhmja e 180 milionë fëmijëve do të jetë...

Turqi, Ismail Kahraman rizgjedhet kryetar i Kuvendit

Deputeti nga radhët e Partisë në pushtet të Drejtësisë dhe Zhvillimit, Ismail Kahraman me shumicë votash u rizgjodh si kryetar i Kuvendit të Turqisë,...

Haradinaj takoi zyrtarin e MCC, falënderon SHBA për mbështetje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim zyrtarin kryesor Operues i MCC, Jonathan Nash, me të cilin bisedoi rreth lansimit të sotëm të...

Rama, letër për krimin. I premton kryeministrave të BE se do ta luftojë

Kryeministri Edi Rama ka dashur t’i informojë vetë liderët e vendeve të BE-së për progresin e arritur nga Shqipëria në luftën kundër krimit të...

KQZ e pranon: Gabuam me votat e Abrashit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, përmes një njoftimit për medie thotë se dëshiron të sqarojë të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës lidhur me një...

Një muaj paraburgim për të dyshuarin e vrasjes së dyfishtë në Prishtinë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit Lulzim Idrizi, për...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img