Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda del pozitiv me Covid 19, ja si është gjendja e tij shëndetësore

Mos i humb

Basha: Njerëzit, pamundësi për të siguruar ushqimin bazë. Pas 25 prillit, ndihmë financiare për çdo biznes e familje

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ishte në një biznes të produkteve bazë të konsumit në Tiranë, nga ku solli një panoramë të...

Vjedhje, përndjekje e drogë, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen para e celularë

Katër persona janë arrestuar së fundmi në Tiranë për disa vepra të ndryshme penale. Një 27-vjeçar dhe një 31-vjeçar...

Sarajevë, Borrell vizitë për 25-vjetorin e Marrëveshjes së Dejtonit

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Josep Borrell do të jetë sot në Sarajevë për 25 vjetorin...

E trishtë në Itali/ Lehona shqiptare ankohet për dhimbje të forta koke, vdes në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një grua me origjinë shqiptare e cila u bë nënë për herë të...

Presidenti polak Andrzej Duda ka rezultuar pozitiv me koronavirus, mirëpo është në gjendje të mirë shëndetësore.

“Presidenti doli pozitiv në testin e COVID-19, mirëpo është mirë. Ne jemi në kontakt të vazhdueshëm me shërbimet përkatëse mjekësore”, tha Sekretari i Shtetit Blazej Spychalski në Twitter.

Polonia po përballet së fundmi me rritje të rasteve me koronavirus, pasi vetëm gjatë ditës së djeshme vendi regjistroi 13 mijë raste.

Duke parë situatën aktuale, autoritetet polake filluan zbatimin e masave parandaluese për ngadalësimin e përhapjes; mes tyre si mbyllja e pjesshme e shkollave fillore si dhe e restoranteve.

Numri i përgjithshëm i të prekurve në Poloni u rrit në 242 mijë, ndërsa deri më tani janë shënuar katër mijë viktima.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bashkimi Evropian planifikon qasje në ilaçe me çmimet të përballueshme

Komisioni Europian miratoi dje një plan për të siguruar qasje në ilaçe, veçanërisht në ato të përgjithshme, në të gjithë BE dhe...

15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903...

”Premtime boshe”, Basha nga Thumana: Sot në 1-vjetorin e tërmetit zotohem se do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund katastrofës

Kreu i PD, Lulzim Basha është zotuar nga Thumana në këtë 1-vjetor të tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019 se do...

Nga 1 dhjetori mësimi i alternuar, Ministrja e Arsimit: Klasat e arsimit fillor dhe maturantët vijojnë në mjediset fizike

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka lajmëruar se nga 1 dhjetori klasat e arsimit fillor dhe maturantët do të vijojnë mësimin në...

COVID-19, Shtëpia e Bardhë konsideron heqjen e kufizimeve të udhëtimit për vendet europiane

Administrata e Donald Trump po konsideron heqjen e kufizimeve të udhëtimit të vendosura për udhëtarët europianë marsin e kaluar, për frenimin e...