- Advertisement -spot_img

TAG

lufta kundër terrorizmit

Sirnak – 5 terroristë të tjerë të PKK-së dorëzohen me anën e bindjes

“Terroristët e PKK/KCK-së u dorëzuan në portën kufitare Habur të rrethit Sirnak”, theksoi MPB turke në një komunikatë të shkruar. Ajo shtoi se me mbështetjen...

“PKK/YPG faktori më i rëndësishëm i ekzistencës së mbetjeve të DAESH në Siri”

Ministria e Mbrojtjes Kombëtare (MSB) njoftoi se shkaku i kompleksitetit në Eufratin Lindor në Siri dhe faktori më i rëndësishëm në ekzistencën ende të organizatës terroriste DAESH...

Aktop: Në operacionet “Kthetra” janë neutralizuar 163 terroristë

Nadide Sebnem Aktop, oficere e prezantimit të Drejtorisë së Informacionit dhe Marrëdhënieve me Publikun pranë Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare dhe nënkolonele e Forcave Detare...

Erdogan: Rezultatet e arritura në shumë çështje, sukses i madh

Presidenti i vendit dhe njëherësh Kryetari i AK Partisë, Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) të mërkurën mbajti një fjalim në Takimin e Zgjeruar...

Oktay: Turqia nuk kthehet nga rruga e saj

Zëvendëspresidenti Fuat Oktay mori pjesë në Forumin e Biznesit Turqi-Katar, që u mbajt të premten në Ankara. Në fjalën që mbajti këtu Oktay tha se Katari ka...

Latest news

- Advertisement -spot_img