- Advertisement -spot_img

TAG

NATO

Shefi i NATO-s takim me Ramën: Nxisim investimin në bazën e Kuçovës

NATO mbështet rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi pezulluar prej disa kohësh dhe ofron mbështetjen për çështjen e hapësirës ajrore. Në konferencën e përbashkët për shtyp me...

Altun: Ajo çfarë kërkon Turqia është mbështetja e saj në luftën kundër terrorit

Drejtori i Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, Fahrettin Altun tha se Turqia duke menaxhuar me krizën e refugjatëve dhe luftuar kundër organizatës terroriste DAESH...

Trump: Turqia është një anëtare e mirë e NATO-s

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi se Turqia është një anëtare e mirë e NATO-s. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dhe...

Fahrettin Altun: Turqia beson në idealet dhe misionet në vazhdim të NATO-s

Samiti i NATO-s do të mblidhet të martën në kryeqytetin Londër të Mbretërisë së Bashkuar. Në këtë samit, ku do të shënohet 70-vjetori i themelimit...

Stoltenberg: Neni 5, është thelbi i NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg bëri të ditur se neni-5 i NATO-s, me të cilin zotohet mbrojtja kolektive e të gjithë aleatëve, përbënë...

MSB: Turqia zotëron kontroll të plotë politik në NATO

Ministria e Mbrojtjes Kombëtare (MSB) tha se Turqia zotëron kontrollin e plotë politik në NATO. Nga ana e MSB-së u dha një konferencë shtypi informuese...

Kalin: Aleatët në NATO duhet të marrin seriozisht shqetësimet e Turqisë për siguri

Zëdhënësi i Presidencës turke, Ibrahim Kalin bëri të ditur se aleatët duhet të marrin seriozisht shqetësimet e Turqisë për siguri. Samiti i NATO-s do të mbahet më...

Latest news

- Advertisement -spot_img