Tre tanke izraelite shkelin kufirin libanez

Mos i humb

Shkarkimi i Prelës, reagon Salianji: Shpëtoi kriminelë e trafikantë, si duhej as dreqit. Po ju vjen dita!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela, ish-drejtuese e Krimeve të...

Aliyev nënshkruan dekretin për mobilizim të pjesshëm

Azerbajxhani njoftoi se më shumë se 550 ushtarë të ushtrisë armene u vranë dhe u plagosën në përleshjet e djeshme. Sipas deklaratës...

Yuri Kim apel Ramës e Bashës: Çdo propozim pas marrëveshjes së 5 qershorit duhet të jetë me mirëbesim. Ju jeni përgjegjësit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar përmes një statusi në twitter lidhur me debatet që ka përfshirë politikën për...

Arrestohet stomatologu i burgut 313 në Tiranë, ishte kthyer në shpërndarës droge për të dënuarit. Ja si u zbulua

Ndodh edhe kjo! Arrestohet nga policia stomatologu i burgut 313 në Tiranë, pasi është zbuluar se shpërndante lëndë narkotike në institicionin e...

Tre tanke izraelite kaluan gardhin teknik që ndan Libanin nga Izraeli, transmeton (AA).

Agjencia zyrtare libaneze e lajmeve raportoi se tre tanke shpërthyen gardhin teknik në qytetin Mays al-Jabal.

Sipas transmetuesit, një bombë fosfori u shkrep nga një prej tankeve. Nuk u raportuan lëndime.

Të tre tanket u tërhoqën më vonë nga zona, ndërkohë nuk ka asnjë koment nga pala izraelite.

Gardhi teknik është një gardh i ndërtuar nga Izraeli përgjatë vijës kufitare 79 kilometërshe midis Libanit dhe Izraelit.

Javët e fundit janë përshkallëzuar tensionet përgjatë kufirit Liban-Izrael.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

BERZH: Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret për 5 përqind si pasojë e pandemisë

Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret rreth 5 për qind këtë vit si pasojë e pandemisë me koronavirus, mirëpo vitin e ardhshëm...

Aliyev: Luftojmë derisa ushtria armene të largohet nga tokat tona

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, u zotua se do të luftojë derisa forcat armene të largohen nga territori i kontestueshëm i Nagorno...

Nga politika te koronavirusi/ Pesë momentet kryesore të debatit mes Trump dhe Biden

Debati i parë i zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 ishte i zjarrtë nga fillimi deri në fund. Presidenti Donald...

Zbardhet vendimi i qeverisë për punësimin e 1 mijë mësuesve, ja si do të rekrutohen dhe paguhen

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e djeshme të punësojë 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19...

KU QËNDRON SHPËTIMI?

Një përshkrim profetik, udhëzim hyjnor për secilin që e dëshiron shpëtimin e lirinë në kohë sprovash dhe të shkatërrimit, atëherë kur Ukbeh...