0.3 C
zurich
Friday, December 6, 2019

rtvislam

46132 POSTIME 0 KOMENTET

Skandali i radhës/ Qeveria i trajton njësoj me dëmshpërblim si familjet...

Qeveria i trajton njësoj familjet e viktimave të tërmetit të 26 nentorit, pavarësisht numrit të familjarëve të humbur. Në Fletoren Zyrtare është zbardhur vendimi...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, përplasen gjashtë makina

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas informacioneve paraprake, bëhet me dije se në aksident janë përfshirë gjashtë automjete. Dyshohet se shkak...

Ndihmëpresidenti Oktay: NATO duhet t’i përditësojë kodet e sigurisë

Ndihmëspresidenti Fuat Oktay bëri të ditur se përditësimi i kodeve të sigurisë së aleancës së Atlantikut verior (NATO) është i pashmangshëm. Fuat Oktay mbajti një fjalim...

Turqi – Marrëveshja me Libinë u miratua në Komisionin e Jashtëm

Në Komisionin e Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë (TBMM) për Punët e Jashtme është miratuar p/ligji për Memorandumin e Mirëkuptimit të nënshkruar me...

DOKUMENTI/ Pse nuk u veprua në Thumanë pas 21 shtatorit? PD...

Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e informacioneve për mosveprimin kriminal të Qeverisë dhe Bashkisë Krujë për dy pallatet e shembura nga tërmeti i datës...

Erdogan mallkon ata që e përdorin fjalën ‘Islam’ si epitet për...

Pas Samitit të NATO-s në Londër Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) pati një takim me qytetarët turq dhe komunitetin mysliman që jeton...

VV: Rama përdori gjendjen e fatkeqësisë natyre për të sulmuar mediat

Duke shprehur ngushëllime për 51 viktimat nga tërmeti, Lëvizja Vetëvendosje dega në Tiranë me anë të një deklarate për mediat ka kritikuar qeverinë me...

Erdogan: Në pyetjen se kur do të tërhiqeni nga Siria ne...

Presidenti Recep Tayyip Erdogan njoftoi se Samiti i dytë katërpalësh Turqi-Angli-Francë-Gjermani do të mbahet në shkurt në Stamboll. Erdogan në kryeqytetin Londër të Anglisë, ku ndodhet për Samitin...

Basha thirrje nga Lezha: Urgjent, dëmet t’i vlerësojnë inxhinierët profesionistë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka kërkuar nga Lezha me urgjencë që dëmet e shkaktuara nga tërmeti t’i vlerëosjnë inxhinierët profesionistë. Kreu i PD...

U pezullua nga BSH/ Reagon Malaj: Sfidat me të paaftët i...

Qeveria e Edi Rama ka vendosur të pezullojë Arben Malajn si anëtar i Këshillit Mbikëqyrës. Vendimi i qeverisë është bërë publik në Fletoren Zyrtare. Pas...