0.6 C
zurich
Saturday, February 16, 2019
RADIO ISLAMEItalian Trulli
Ballina Autorët Postime nga rtvislam

rtvislam

29884 POSTIME 0 KOMENTET

Pse migrena është shumë më serioze sesa e mendojmë?

Migrena mund të rrisë rrezikun për të patur rrahje të çrregullta të zemrës. Njerëzit që vuajnë nga migrena me simptoma vizuale, duke përfshirë drita...

Uleni shtypjen e gjakut me lëng karote!

Shtypja e lartë e gjakut, njohur ndryshe edhe si hipertensioni, shpeshherë mund të lihet pa u diagnostikuar sepse nuk zhvillohen gjithmonë simptoma. Mënyra më e...

Ja çfarë ndodh nëse hani çdo ditë avokado!

Avokado është ndër ushqimet më të mira që mund të hani, meqenëse përfitimet shëndetësore që sjell ky ushqim janë të bollshme. Mësoni se si një...

Shëroni thembrat e çara me sodë buke!

Një përbërësi i zakonshëm që gjendet në kuzhinë mund të ketë efekte shëruese në thembrat tuaja të çara. Kjo pasi soda e bukës ka...

Austri, gjykata anulon vendimin e qeverisë për mbylljen e 6 xhamive

Gjykata në Austri ka anuluar vendimin e qeverisë djathtiste, të miratuar vitin e kaluar, e cila ka të bëjë me mbylljen e 6 xhamive...

Bie mbështetja ndaj “jelekverdhëve”, populli do ndaljen e protestave

Më shumë se gjysma e popullit francez dëshiron që “jelekverdhët” t’i japin fund protestave të tyre, ndonjëherë edhe të dhunshme, anti-qeveritare, pasi shumë demonstrues...

Vriten 44 policë në Kashmir

Të paktën 44 policë indianë mbetën të vrarë në Kashmir pas një sulmi vetëvrasës ndaj konvojit me të cilin po udhëtonin. Incidenti në rajonin e...

Veseli: Nuk mbrohet Kosova duke injoruar Amerikën – jo qëndrime individuale...

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 49 vjetorit të themelimit të Universiteti të Prishtinës, kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka folur edhe...

Turqia i dërgon letër falënderimi kryeministrit pakistanez Imran Khan

Grupi ndërparlamentar i miqësisë së Turqisë dhe Pakistanit të Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë (TBMM) i ka dërguar një letër falënderimi kryeministrit pakistanez...

SHBA, shkelësit sauditë me pasaporta false ikin nga vendi

Së paku 17 shtetas sauditë, të cilët kanë kryer vepra penale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Kanada, janë larguar nga këto...