6.4 C
zurich
Friday, September 20, 2019

rtvislam

42472 POSTIME 0 KOMENTET

Sulmi ndaj xhamisë në Egjipt, rritet në 235 numri i të...

Të paktën 235 persona kanë humbur jetën në një sulm me bombë ndaj një xhamie në qytetin Arish në rajonin e Sinait në Egjipt. Siç...

Veteranët e UÇK-së, reagojnë ndaj deklaratave të kryetares së Gjykatës Speciale

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, në vizitën e saj të parë në Prishtinë, ka folur rreth procedurave të arrestimit dhe paraburgimi të ish-pjesëtarëve...

Mbështeti refugjatin, lideri slloven rrezikon postin

Mbështetja që i ofroi një refugjati sirian, mund t’i kushtojë postin kryeministrit të Sllovenisë, Miro Cerar. Një prej të paktëve liderë liberalë në Europën...

Veseli: 105 vjetori i pavarësisë i gjen shqiptarët si komb më...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka marrë pjesë në pritjen e Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë, për nder të 105 vjetorit të...

Pacolli: Presidenti Erdogan mbetet një nga përkrahësit më të mëdhenj të...

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka takuar sot presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, për të cilin ka thënë se...

Kosova do të jetë kryesuese e CEFTA-s më 2018

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë pjesë në takimin e ministrave të CEFTA-s, që u mbajt më 23 nëntor 2017 në...

Sekuestro Balilëve, kërkesa nga Prokuroria

Gjykata e Krimeve të Rënda pranoi kërkesën e organit të akuzës për të vendosur masën e sekuestros preventive për pronat e Klement Balilit. Vendimi u...

Xhamitë e shenjta në Mekë dhe Medinë, ndalohet fotografimi dhe filmimi...

Arabia Saudite ka ndaluar fotografimin dhe filmimin e dy xhamive më të rëndësishme në botën Islame, asaj në Mekë – Masjid al-Haram e njohur...

Bamieh: Në EULEX ka prokurorë të pakualifikuar

Maria Bamieh, një ish-prokurore, e cila akuzoi Bashkimin Europian për Sundim të Ligjit në Kosovë, EULEX, për përfundim të padrejtë të kontratës së punës,...

“Divorci” zyrtar i Tiranës, prishet koalicioni PS-LSI, ikin administratorët

Relikja e fundit e koalicionit PS-LSI, Këshilli Bashkiak i Tiranës, u shkatërrua të enjten në mbrëmje. Koalicioni mes dy aleatëve të majtë, që në Tiranë...