Bota

Tokio me rekorde të rasteve të reja të infeksionit te moshat e reja

Tokio për të dytën ditë radhazi ka regjistruar më shumë se 200 raste të reja infeksioni. Sipas autoriteteve, në...

OBM: Temperatura mesatare globale pritet të rritet me 1,5 gradë

Temperatura mesatare globale pritet të tejkalojë nivelet paraindustriale, me 1,5 gradë, në të paktën një nga pesë vitet e ardhshme, sipas një...

Nuk ka shpëtim/ Kazakistani po përballet me një ‘pneumoni të panjohur’ më vdekjeprurëse sesa COVID-19

Një “pneumoni e panjohur” e re që është potencialisht më vdekjeprurëse sesa coronavirusi i ri raportohet se ka vrarë më shumë se...

Rriten rastet me Covid, Bullgaria rivendos kufizimet! Rumania e frikësuar nga përhapja e infeksioneve

Autoritetet bullgare kanë rivendosur disa masa kufizuese në vend për të luftuar pandeminë Covid, për shkak të rritjes së konsiderueshme të infeksioneve ditët...

Alarmi i kreut të OBSH: Koronavirusi ka dalë jashtë kontrollit, ka shfrytëzuar…

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus thotë se shpërthimi i pandemisë së COVID-19, vijon të mbetet problem për shkak...

Kore e Jugut, kryebashkiaku i Seulit llogaritet i zhdukur

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon është zhdukur. Policia koreano-jugore ka nisur një kërkim të gjerë...

OBSH: Lufta me pandeminë Covid fitohet nëse jemi të bashkuar

Mënyra e vetme për të luftuar koronavirusin është të "rrimë të bashkuar", - kështu u shpreh Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së Tedros...

Harvard padi për Trump: Kundër udhëzimit për studentët e huaj

Harvardi dhe instituti i teknologjisë në Massachusetts paditën administratën Trump në lidhje me udhëzimin e saj për të mos i dhënë viza...

Hungaria rishikon rregullat e udhëtimit me vendet fqinje

Hungaria do të rishikojë rregullat e udhëtimin me ato vende fqinje, ku numri i të infektuarve nga koronavirusi është në rritje.

Japoni, kryeqyteti Tokio epiqendër e re e pandemisë COVID-19

Kryeqyteti japonez raportoi një rekord të ri ditor të infeksioneve të koronavirusit të ri (COVID-19), me gjithsej 224 raste të reja të...

Të fundit

Joe Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes...

Manastirliu: 10 rregulla për sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në facebook u ka bërë apel qytetarëve dhe turistëve të tregohen...

Në arrati për 15 vite pas vrasjes së kunatit, ekstradohet në Shqipëri i shumëkërkuari.

Ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë shtetasi Dritan Karaj, 39 vjeç, i shumëkërkuar nga drejtësia shqiptare, i dënuar me 19 vjet burg, për...

Meta kthen ndryshimet në ligj: Krijon hapësira për keqpërdorimin e policisë në proceset zgjedhore

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend sërish një tjetër ligj. Bëhet fjalë për ligjin nr. 74/2020 “Për vlerësimin kalimtar...

25 vjet nga Masakra e Srebrenicës, Varhelyi: Europa dështoi, plaga mbetet e hapur

“Europa dështoi në Srebrenicë dhe ne ndjehemi të turpëruar”, tha komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, në prag të 25...
- ISLAMSHOP.CH -