Protesta të hotelierëve në Madrid për shkak të COVID-19

Mos i humb

“Dako do thoshte është akullore”, PD Durrës denoncon ‘skandalin’: Pallati i rezistoi tërmetit, banorët punonjës të bashkisë kanë marrë deri në 5 mln lekë

Kryetari i PD në Durrës Ferdinand Xhaferraj ka denoncuar mënyrën e shpërndarjes së fondeve të tërmetit nga ana e bashkisë. Xhaferraj tregoi...

Direkt pas votimit në Kuvend/ Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi betohet para Presidentit Meta

Nuk ka humbur fare kohë, por direkt pas votimit me 104 vota në Kuvend, ministrja e re e Arsimit, Sportit dhe Rinisë,...

Aksident në Rrugën e Kombit, makina përplaset me një autobot

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën e Kombi mëngjesin e sotëm. Mësohet se aksidenti ka ndodhur...

Katër faktorët që po pengojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

Instituti EPIK ka publikuar një studim ku ka paraqitur katër faktorë, sipas së cilës, po pengon liberalizimin e vizave për Kosovën.

Pronarët e objekteve hotelerike sot kanë protestuar në Madrid për shkak të masave dhe pasojave të shkaktuara nga koronavirusi (COVID-19).

Pronarët e restoranteve dolën në rrugë për të shprehur pakënaqësinë e tyre me situatën aktuale. Atyre iu bashkuan pronarët e kafeneve, të cilët gjithashtu janë prekur nga pandemia.

Protestuesit mbanin edhe pankarta në të cilat shkruante “Le të ruajmë mikpritjen”.

Në Spanjë në nivel ditor regjistrohen mijëra të infektuar nga koronavirusi. Që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit numri i rasteve ka arritur në 534.513 persona. Një e treta e rasteve të reja janë në Madrid.

Si pasojë e infektimit kanë vdekur 29.594 pacientë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Gabimet Me Ushqimin Që Ju Dëmtojnë Mëlçinë – Zbuloni Çfarë Duhet Të Bëni

Ushqimet që hani, ato të duhura e ato të gabuara, kanë gjithmonë një ndikim të drejtpërdrejtë në shëndetin e mëlçisë.

Kinë/ Helmoi 25 fëmijë, edukatorja dënohet me vdekje

Një mësuese e kopshtit që helmoi 25 fëmijë, duke vrarë njërin prej tyre, pas një debati me një anëtar rival të stafit...

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve shton edhe katër vende në ‘Listën e Kuqe’

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve ka shtuar katër vende të tjera në listën e saj të kuqe të koronavirusit,...

SHBA, 20 milionë dollarë dëmshpërblim familjes së afrikano-amerikanit të vrarë

Familjes së William Green (43), afrikano-amerikani të cilin e vrau policia në Maryland, do t’i paguhet dëmshpërblim prej 20 milionë dollarësh.

iPhone 12: Adhuruesit e Apple do ta duan këtë edicion special – por ata do ta “urrejnë” çmimin e tij

iPhone 12 i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për tu blerë, me raportin e fundit që sugjeron se pajisja do...