Kuzhinë

Ullinj, presh dhe portokalle, sallata që duhet të provoni këto ditë

Sallata është pjata që nuk mungon kurrë në tavolinë. Madje as nuk mund të imagjinohet një vakt i plotë...

Mësoni të piqni pogaçe të shijshme me sodë bikarbonati

Me ndihmën e udhëzimeve do të gatuani pogaçe të shkëlqyeshme të cilën familjarët tuaj do ta adhurojnëPër të dalë pogaçja e mirë,...

Kjo është mënyra më e mirë e ruajtjes së miellit

Mielli është artikull i cili blihet lehtë. E bartni në shtëpi nga dyqani në një ndër qeset e rënda, pastaj e vendosni...

Çokollatë e ngrohtë pa qumësht dhe pa sheqer

Çokollatë e ngrohtë e shëndetshme pa shtesa qumështi! Përbërësit: – ½ l qumësht bimor, sipas dëshirës;–...

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë

Për më shumë, ndiqni recetën e detajuar… Përbërësit: – 500 g oriz;– 1 qepë;– 100 ml...

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Ushqim i shkëlqyeshëm për ditët kur mbani dietë – qoftere të shijshme nga fasulja! Përbërësit: –...

Tortë me keks dhe gjalpë dhe tri lloje pudingësh

Të gjitha amvisat dhe adhurueset e biskotave, me këtë recetë do të gatuajnë tortën e ëndrrave Përbërësit:

Patate të pjekura të grira në rende

Mënyra e pazakonshme e përgatitjes i jep shije të përsosur Përbërësit: – 3 patate të mëdha...

Supë kremi nga kërpudhat

Ideale për ata që ndjekin regjim diete Përbërësit: – 200 gr kërpudha; – 1 presh; – 1 karotë; –...

Ëmbëlsira kreshmore

Gatuani ëmbëlsirë të shijshme me bademe dhe kakao. Përmbajtja: ▪ 200 g miell▪ 1,5 pluhur për...

Të fundit

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...

Manastirliu: Shërohen 4 infermierë dhe një mjeke nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë...

Keni të prekur me COVID-19 ndonjë pjesëtar në familje? Këshillat e MSH për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Sic e...
- ISLAMSHOP.CH -