Bota

Google do të ndjekë nëse njerëzit qëndrojnë në shtëpi

Google ka njoftuar se do të publikojë të dhënat për vendndodhjen për të treguar nëse njerëzit i përmbahen këshillës "Qëndro në shtëpi",...

Ligjvënësit evropianë akuzojnë Rusinë për keqpërdorim të pandemisë për përfitime politike

Një grup ligjvënësish të Bashkimit Evropian po akuzojnë Moskën se po shfrytëzon pandeminë e koronavirusit në përpjekje për të hequr sanksionet e...

OBSH ngre alarmin: Çdo ditë e më shumë po sëmuren dhe vdesin të rinj

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se numri i personave të rinj dhe poshtë 60 vjeç që infektohen ose vdesin nga koronavirusi...

Vepro herët, me të gjithë forcën”, si e ndaloi gjenerali amerikan përhapjen e COVID-19 në Korenë e Jugut

“Vepro herët, me të gjithë forcën”, kjo është këshilla që jep Gjenerali Robert Abrams për të luftuar koronavirusin. Ai është gjenerali më...

Britani, 13 të vdekur në shtëpi kujdesi, dyshohet për COVID-19

Trembëdhjetë banorë të moshuar të një shtëpie të kujdesit në Skoci kanë vdekur brenda një jave gjatë shpërthimit të koronavirusit të ri,...

Sir Keir Starmer zgjidhet drejtues i Partisë Laburiste të Britanisë

Sir Keir Starmer u zgjodh udhëheqësi i ri i Partisë kryesore opozitare Laburiste të Briatanisë, transmeton (AA). "Është...

Çavuşoğlu për “The Washington Times”: Çka bëjmë sot, përcakton të nesërmen

Ministri i Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu, në një artikull në "The Washington Times" deklaroi se përpjekjet individuale për të luftuar pandeminë e...

“Të dridhura, dhimbje, ethe…”, gazetarja e gjigantit botëror pozitive me COVID-19

Gazetarja e njohur amerikane e “CNN”, Brooke Baldwin, ka rezultuar pozitive me Koronavirus. Ka qenë vetë gazetarja e “CNN” ajo e cila...

Spanja regjistron 809 viktima brenda 24 orëve, shifra më e ulët këtë javë

Spanja sot regjistroi numrin më ulët të vdekjeve ditore të kësaj jave, tha Ministria spanjolle e Shëndetësisë. Me 809...

Trump: Vendosja e maskave është çështje vullneti

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve u bëjnë thirrje të gjithë amerikanëve...

Të fundit

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon.

Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.
- ISLAMSHOP.CH -