Europa

Vdesin edhe dy persona nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Dy viktima të reja nga koronavirusi janë regjistruar në Maqedoninë e Veriut. Viktimat janë dy burra, njëri i moshës...

Mali i Zi, 6 raste të reja me koronavirus

Në Mal të Zi janë regjistruar 6 raste të reja të infektimit me koronavirus. Nga Instituti për shëndet publik...

Greqi/ Fillon sot aplikimi për këstin e parë të ndihmës për punonjësit e sektorit privat, mes tyre mijëra shqiptarë

Fillon sot aplikimi për këstin e parë të ndihmës që do të marrin punonjësit e sektorit privat në Greqi, mbas mbylljes së...

Serbi, rastet nga COVID-19 rriten në 171, vendi mbyll parqet dhe zonat publike

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka njoftuar se nga nesër parqet dhe zonat publike të destinuara për rekreacion dhe sport në mbarë vendin...

Serbi, konfirmohet viktima e parë nga Covid-19

Serbia ka konfirmuar viktimën e parë nga koronavirusi i ri (Covid-19), (AA). Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, në konferencën...

Podujeva furnizohet me pak pajisje mbrojtëse kundër koronavirusit, i bën apel për ndihmë Qeverisë

Tashmë në Komunën e Podujevës është konfirmuar një rast me virusin Covid-19. Podujeva është furnizuar me pak materiale higjienike...

Vdekjet dhe infektimet nga COVID-19 shënojnë rekord të ri botëror, 152 shtete të prekura, ja 4 vendet më të goditura

Organizata Botërore e Shëndetësisë raportoi një numër rekord infektimesh dhe viktimash nga pandemia COVID-19 gjatë ditës së Hënë në raportin e saj...

Shkon në 3 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Greqi, izolohen të afërmit

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Greqi. Sipas të dhënave, ka humbur jetën një 92-vjeçare që u diagnostikua me koronavirus. Po...

Itali, numri i vdekjeve nga koronavirusi rritet në 1.016

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Itali është rritur në 197 që shënon edhe numrin më të madh të vdekjeve gjatë një...

Greqi/ 5 raste të reja me Covid-19

5 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në Greqi. Katër prej tyre janë nga kontakte me persona të...

Të fundit

Filipine, 21 mjekë të vdekur nga COVID-19

AnkaraSë paku 21 mjekë kanë vdekur në Filipine për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...

Manastirliu: Shërohen 4 infermierë dhe një mjeke nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë...
- ISLAMSHOP.CH -