Shqipëria

Protesta nesër, Sali Berisha: Rikthehet uragani studentor

Studentët kanë paralajmëruar ditën e nesërme një protestë para godinës së ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve. Ata kanë njoftuar se  përmes protestës do...

Veliaj: Ndërtesat historike vandalizohen, por rikuperojmë në kohë

Familja e arkitektit dhe urbanistit të njohur italian, Gherardo Bosio, i cili hodhi themelet e godinave kryesore në Tiranë, u prit në një takim...

Thaçi takim me Ramën, zbulohet çfarë diskutuan dy liderët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Ai thekson se në takim me shefin e qeverisë kanë diskutuar...

Ruçi me homologen hoalandeze: Standardet e larta na çojnë përpara

Sot paradite Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi u takua me Kryetaren e Parlamentit të Holandës, Khadija Arib. Në takim ishin të pranishëm Kryetari i...

Gent Cakaj: Ja shtetet ku njihen patentat shqiptare

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj përmes një postimi në “Facebook” shkruan se janë shtuar vendet të cilat njohin patentat shqiptare. Cakaj njofton edhe...

Misioni “Frontex” në Shqipëri, Lleshaj: Garanci për sigurinë tonë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i pranishëm në ceremoninë e nisjes së operacionit të misionit “FRONTEX” në Shqipëri, i zgjedhur si i pari vend...

Rama për marrëveshjen me FRONTEX: Shqipëria partner i besueshëm i BE!

Kryeministri Edi Rama në ceremoninë e nisjes së misionit të FRONTEX në Shqipëri tha se ky është një element i qartë, por edhe shenjë...

Kërkesa e Holandës për vizat/ Flet komisioneri i BE-së, Avramopoulos

Duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarit të Top Channel, Muhamed Veliu, komisioneri Dimitris Avramopoulos komentoi vendimin e parlamentit në Holandë për kthimin e vizave...

Shqipëri, Gjysmëhëna e Kuqe Turke ofron ndihma për familjet në nevojë

Gjysmëhëna e Kuqe Turke shpërndan pako ushqimore për familjet në nevojë në Shqipëri. Gjysmëhëna e Kuqe Turke në bashkëpunim me Fondacionin Alsar dhuruan sot në...

Angli/ Basha nxjerr foton historike: Dokumenti që frymëzoi lirinë

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë qëndrimit në Londër ka shpërndarë foton e dokumentit 800-vjeçar të “Magna Carta”, dokument i cili siç thotë Basha ka frymëzuar...

Të fundit

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri...

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur...

Ushtria serbe nuk i bindet Vuçiç, kundërshton urdhërin për ndalimin e protestave

Ushtria serbe ka dalë kundër urdhërit të presidentit Aleksandër Vuçiç, për ndalimin e protestave në Beograd. Mësohet se refuzimi ka ardhur nga...
- ISLAMSHOP.CH -