Pas aktakuzës në rastin “Pronto”, reagon Krasniqi

Mos i humb

Erdoğan bisedë telefonike me Trump

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me homologun amerikan Donald Trump, (AA). Sipas një njoftimi nga Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së...

Para se t’ua lini telefonin në duar fëmijëve, lexojeni këtë

Pavarësisht sa shumë smartphone-ët e kanë thjeshtuar jetën tonë, por shpesh harrojmë sa shumë ndikojnë ato në jetën e fëmijëve tanë. Sa më shumë kohë...

Albin Kurti pranon mesazh urimi nga presidenti turk, Erdoğan

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar mesazh urimi nga Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, mbrëmjen e së martës, (AA). Siç njofton...

Aksident i rëndë në Malësinë e Madhe, humb jetën 49-vjeçarja

Malësi e Madhe – Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në fshatin Pjetroshan, Malësi e Madhe ku një makinë me drejtues...

Frashër Krasniqi, deputet nga GDP (Grupi i Deputetëve të Pavarur) ka reaguar pasi Prokuroria e Kosovës ka ngritur aktakuzë në rastin e quajtur “Pronto”, në mesin e së cilëve ka emra të figurave të larta shtetërore e partiake.

Krasniqi u shpreh i habitur si është ngritur aktakuzë ndaj ish-deputetit të PDK-së, Adem Grabovcit, e jo ndaj kryeparlamentarit Kadri Veseli, dhe presidentit Hashim Thaçi.

Këta dy emra, sipas Krasniqit, janë shefat e Grabovcit.

“Me ngritë aktakuzë për “Pronto” ndaj Adem Grabovcit e jo edhe Thaçit e Veselit, që nga përgjimet del qartësisht se janë shefat e Grabovcit, është “me la asi me ksi” – siç do të thoshte kryeministri”, ka shkruar Krasniqi. /kp/.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Po ikin të gjithë! Serbia ndalon largimin e infermierëve

Serbia ka ndërprerë papritur dërgimin e infermierëve në Gjermani, njoftoi gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Sipas përllogaritjeve ende mungojnë...

Dështon sërish seanca ndaj dosjes “339”, mungojnë avokatët kryesorë dhe disa prej të akuzuarve

Është shtyrë sërish seanca paraprake për njërën prej pjesëve të dosjes “339”, e cila ka në total 15 persona të akuzuar.

Kinë, tek të sëmurët e trajtuar vërehet sërish koronavirusi i ri

Në kryeqytetin Chengdu të rajonit Sichuan të Kinës, tek një i sëmurë që kishte përfunduar trajtimin është vërejtur sërish koronavirusi i ri...

Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me liderët Macron dhe Merkel

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij francez Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane...

Arrestohen 115 persona në mbarë vendin

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka dhënë detaje nga aksioni i zhvilluar gjatë natës së kaluar, gati në të gjithë...