- Advertisement -spot_img

TAG

Turqia

Erdogan: Turqia është çelësi i paqes në Libi me përpjekjet e saj në terren dhe diplomaci

Presidenti Recep Tayyip Erdogan deklaroi të dielën se shpresa e rigjallëruar në Libi me anë të armëpushimit dhe Samitit të Berlinit nuk duhet të...

Sirnak – 5 terroristë të tjerë të PKK-së dorëzohen me anën e bindjes

“Terroristët e PKK/KCK-së u dorëzuan në portën kufitare Habur të rrethit Sirnak”, theksoi MPB turke në një komunikatë të shkruar. Ajo shtoi se me mbështetjen...

Erdogan dhe Merkel bisedojnë në telefon për Libinë

Presidenti Recep Tayyip Erdogan dhe Kancelarja gjermane, Angela Merkel, zhvilluan të shtunën në mbrëmje një bisedë telefonike. Siç bën të ditur Drejtoria e Komunikimeve të...

Presidenti Erdogan në Tunizi: Armëpushimi në Libi duhet të sigurohet një orë e më parë

Kreu i shtetit turk organizoi një konferencë të përbashkët shtypi me homologun tunizian, Kais Saied. Duke u ndalur mbi sulmet e forcave të puçistit Halifa...

Erdogan: Rreth 80 mijë banorë të Idlibit po emigrojnë drejt kufijve të Turqisë

Duke folur përpara të pranishmëve në një aktivitet kulturor, organizuar të dielën në Pallatin “Dolmabahçe” të Stambollit, Presidenti Erdogan tërhoqi vëmendjen se Turqia zë...

Turqia: E papranueshme që Holanda pajis me leje qëndrimi anëtarët e FETO-së

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Turqisë, Hami Aksoy, iu përgjigj me shkrim një pyetjeje në lidhje me lejet e qëndrimit të...

Kalin: Po punojmë për kthimin e sigurt dhe vullnetar të refugjatëve sirianë

“Kthimi i refugjatëve do të bazohet në tri kritere kryesore të caktuara nga OKB-ja, ndërsa ne po punojmë që të sigurohet kthimi i sigurt,...

Altun: Ajo çfarë kërkon Turqia është mbështetja e saj në luftën kundër terrorit

Drejtori i Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, Fahrettin Altun tha se Turqia duke menaxhuar me krizën e refugjatëve dhe luftuar kundër organizatës terroriste DAESH...

Fahrettin Altun: Turqia beson në idealet dhe misionet në vazhdim të NATO-s

Samiti i NATO-s do të mblidhet të martën në kryeqytetin Londër të Mbretërisë së Bashkuar. Në këtë samit, ku do të shënohet 70-vjetori i themelimit...

Bisedë telefonike Erdogan-Von der Leyen, në fokus marrëdhëniet Turqi-BE dhe refugjatët

Kërkesa për bisedë telefonike erdhi nga Von der Leyen, në ditën e parë të detyrës së saj të re. Gjatë kësaj bisede palët shkëmbyen mendimet...

Latest news

- Advertisement -spot_img